Przejdź do treści

Szczelne drzwi na lato

Czy latem potrzebujemy szczelnych drzwi? Niedługo nadejdzie czas, kiedy za wszelką cenę będziemy szukać ochłody i przewiewu. Wydawać by się mogło, że wtedy naszym sprzymierzeńcem staną się nieszczelne drzwi, spod których jeszcze niedawno wiało nam chłodem.

Ale nic bardziej mylnego. Latem na wszelkie możliwe sposoby potrzebujemy utrzymać w domu mniej więcej stała i daj boże niższą niż na zewnątrz temperaturę, a do tego z cała pewnością potrzebujemy szczelnych drzwi i okien. Co zatem musimy wiedzieć o drzwiach jeśli mają nas chronić przed upałami? Musimy zwrócić uwagę na izolacyjność termiczną drzwi, innymi słowy na tak zwany współczynnik przenikania ciepła. Określa on ilość ciepła przewodzonego w jednostce czasu przez 1m² przegrody przy różnicy temperatur jednego Kelwina po obu jej stronach. Według normy europejskiej, a tym samym polskiej, nie może być on wyższy niż 1,3 W/m²K.

Druga ważna rzecz to czynnik przepuszczalności powietrza określany przez pięć klas od zera do czterech, najlepsze są te w najwyższej klasie. Do tego potrzebny nam jest komplet uszczelek obwodowych i tak zwany ciepły termiczny próg. Kiedy już mamy to wszystko wystarczy tylko odpowiednia wyregulować drzwi żeby zapewnić właściwy docisk skrzydła do ościeżnicy i będziemy mogli odetchnąć od upałów we wnętrzu naszego chłodnego domu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.