Przejdź do treści

Jak czyścić drzwi wejściowe?

Święta za pasem, a wiosna stała się faktem, nastał czas porządków wszelakich. Podjazdy zapewne umyte, ścieżki wygrabione, suche badyle usunięte z ogrodu i bratki posadzone. Przymierzacie się do umycia okien? Skoro już weźmiecie się za porządki, pamiętajcie żeby wyczyścić drzwi.

Jak czyścimy drzwi wejściowe. Po pierwsze nie używamy do tego celu żadnych sprzętów drapiących, a zatem odpada gąbka z ostrą powierzchnią, druciak i tym podobne wynalazki. Nie chcecie przecież porysować sobie drzwi. Zaopatrzcie się w miękką ściereczkę i wodę. Czyszczenie drzwi zaczynacie od ościeżnic. Tu może przydać się odkurzacz – wciągnie cały kurz i paprochy.

Potem przecieramy ościeżnicę wilgotną ( nie mokrą) ścierką, przy okazji czyścimy zawiasy. Jeśli brud jest wysoce uciążliwy do wody dodajcie rozpuszczone szare mydło albo płyn do mycia naczyń. Nie sięgajcie po żadne środki zawierające alkohol lub substancje żrące, te mogą zaszkodzić okleinie. Po wyczyszczeniu ościeżnicy mycie drzwi rozpoczynajcie od dołu skrzydła – tam jest najbrudniej. Na koniec przecieracie całość suchą ściereczką i gotowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.