Przejdź do treści

Konserwacja zawiasów w drzwiach wyjściowych

Bez czego nie byłoby drzwi? Kusiło nas żeby zrobić szybką ankietę i zrobiliśmy. Podzielimy się niektórymi z udzielonych przez respondentów odpowiedziami. Bez klamki – dość popularna odpowiedź. Bez drzwi – po doprecyzowaniu ustaliliśmy, że chodziło o skrzydło drzwiowe. Bez zamka. Bez dziury w murze. Bez ościeżnicy. Bez zawiasów. Wszystkie te odpowiedzi są prawdziwe.

Każdy z elementów składa się na drzwi, ale dzisiaj poświęcimy nieco uwagi zawiasom. Zawiasy są jednym z najważniejszych elementów w drzwiach, zapewniają ich sprawne funkcjonowanie, są jednocześnie elementem najczęściej używanym, otwieramy i zamykamy drzwi przynajmniej kilka razy dziennie i za każdym razem biorą w tym znaczny udział zawiasy.

Właściwa konserwacja zawiasów jest więc ważną czynnością, o której warto pamiętać bez względu na to, w jaki rodzaj zawiasów są wyposażone nasze drzwi. Czyszczenie zawiasów nawierzchniowych, które narażone są na osiadanie na ich powierzchni kurzu i pyłu, powinno odbywać się kilka razy w roku, przyda się do tego zwykła lekko zwilżona szmatka. Czyszczenie nie wymagają tzw. zawiasy ukryte, na nich nie gromadzi się aż tak kurz i brud.

Żeby nasze zawiasy dobrze funkcjonowały warto pamiętać także o ich smarowaniu. Zalecamy przynajmniej raz w roku przeprowadzić taką konserwację za pomocą specjalnego oleju do smarowania zawiasów, ewentualnie wazeliny technicznej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.