Przejdź do treści

Próg drewniany czy stalowy?

Chcecie mieć ciepło w domu, w tym celu wybraliście odpowiednie drzwi, ale musicie pamiętać, że bardzo ważnym elementem są progi. Próg ma głównie za zadanie zablokować dostęp zimnego powietrza do wnętrza, a także maksymalnie wygłuszyć przestrzeń pod drzwiami, więc – mimo że czasami się o niego potykamy – jest jednak pożytecznym elementem wykończenia.

Progi mogą być wykonane z różnych materiałów, z tego względu możemy wymienić dwie główne grupy progów Pierwsza to progi metalowe – zdecydowanie wyróżniają się bardzo dużą trwałością, wykonane są zazwyczaj z aluminium lub stali nierdzewnej, należą jednak do dość zimnych, chociaż jest to bardzo często stosowane rozwiązanie w drzwiach wejściowych, zapewne dlatego, że występują też progi aluminiowe z izolacją termiczną. Drugie to progi drewniane, najbardziej tradycyjne rozwiązanie, stare jak świat i drzwi, lecz wciąż cieszące się dużą popularnością.

Progi tego typu są dość uniwersalne, wyróżniają się dużą estetyką, dają się malować na różne kolory, no i należą do najszczelniejszych i najcieplejszych, są zawsze chętnie wybieraną opcją.

Wykonaliśmy pewien eksperyment – chętnych do zapoznania się z nim zapraszamy na nasz kanał na Youtube. Co prawda zawsze wiedzieliśmy, że progi drewniane są zdecydowanie cieplejsze, to wynik tego eksperymentu trochę nas zaskoczył.