Przejdź do treści

Jest zima, ale w domu nie musi być zimno

Czasami okazuje się, że mimo szczelnych okien i ocieplonych ścian ciepło i tak może uciekać nam z domu. Spytacie jak? To proste, przez drzwi zewnętrzne. Do domu energooszczędnego warto więc wybrać drzwi wejściowe o dobrej izolacyjności termicznej, jest to jeden z najistotniejszych parametrów. Jeżeli zależy nam na oszczędzaniu energii, należy dokładnie przeanalizować wartości współczynników przenikania ciepła drzwi zewnętrznych. Trzeba mieć świadomość, że przez otwory ścienne tj. okna i drzwi zewnętrzne tracimy około 10 – 20 % ciepła. W celu zmniejszenia opłat za energię,a zwłaszcza za ogrzewanie, powinniśmy zdecydować się na montaż drzwi charakteryzujących się niskimi współczynnikami przenikania ciepła.

Co to takiego i jak to sprawdzić?

Wspomniany współczynnik przenikania ciepła – U wyrażony w jednostce W/(m2K) zależy przede wszystkim od rodzaju zastosowanego materiału, ocieplenia drzwi (styropian, wełna mineralna, pianka poliuretanowa) oraz ich konstrukcji. Współczynnik ten to parametr oznaczony symbolem U,podawany w jednostkach W/(m2.K), który określa wielkość przepływu ciepła przez jednostkową powierzchnię danej przegrody budowlanej – ściany lub drzwi, jeśli po dwóch jej stronach panuje różnica temperatur w wysokości 1K.

Na jego podstawie można określić straty cieplne. Niska wartość współczynnika U oznacza,że ubytki ciepła będą niewielkie. Jeśli ktoś lubi może sobie to nawet wyliczyć,ale prostszym i wygodniejszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie współczynnika U poszczególnych modeli drzwi na naszej stronie internetowej i wybranie takich jakie są wam potrzebne.

Pamiętajcie! Decydując się na budownictwo energooszczędne należy montować drzwi cechujące się współczynnikiem poniżej 1,3W/(m2K), pomogą zmniejszyć straty ciepła o 20 – 30 %.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.