Przejdź do treści

Jak skonstruowane są drzwi zewnętrzne?

Stalowe a takie dziwnie lekkie – zauważył rezolutnie syn sąsiada, trzaskając naszymi drzwiami – jak to możliwe, przecież stal jest ciężka?

Jeśli trapią was podobne pytania spieszymy z odpowiedzią. Jak skonstruowane są drzwi zewnętrzne stalowe? Przede wszystkim nie są w całości zbudowane z jednego, odlewanego kawałka stali – takie drzwi znajdziecie już chyba tylko w starych schronach z II wojny, a i tego nie jesteśmy całkiem pewni. Konstrukcja drzwi zewnętrznych oparta jest na stalowych ramach. Drzwi zewnętrzne stalowe są zbudowane z blachy stalowej pokrytej warstwą cynku, zabezpieczającego ją przed korozją. Arkusze blachy mocowane są na ramie, a pomiędzy nimi umieszcza się warstwę materiału izolacyjnego na przykład polistyren spieniony, który zapewnia odpowiednie wyciszenie i izolację cieplną. Ze stali często zrobione są także ościeżnice oraz kratownica wzmacniająca całą konstrukcję. Powierzchnia drzwi stalowych może być lakierowana, powleczona dekoracyjną folią lub pokryta drewnopodobną płytą.

Do wyboru jest wiele kolorów i wzorów tłoczeń. Drzwi mogą być całe lub z przeszkleniem wybór należy do klienta. Oto cała tajemnica względnej lekkości stalowych drzwi zewnętrznych przy ich niezwykłej wytrzymałości i odporności zarówno na obciążenia biorące się z użytkowania jak i warunku atmosferyczne , na które są codziennie narażone.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.