Przejdź do treści

Jak pomalować drzwi, zanim nadejdzie zima

Pierwsze przymrozki to jasny sygnał nadchodzącej zimy. Trzeba się zabezpieczyć. To też ostatnia chwila żeby przygotować swoje drzwi na trudne czasy. Pamiętajcie, że wasze drzwi zewnętrzne narażone są na działania czynników atmosferycznych, takich jak wiatr, deszcz, śnieg, promieniowanie słoneczne czy zmiany temperatury, zwyczajnie się zużywają.

Macie wrażenie, że wasze drzwi wymagają renowacji ? Kupcie farby do drzwi i działajcie. Czym malować drzwi? Oczywiście specjalną farbą. Może to być powłoka ochronna z efektem strukturalnym na bazie żywic poliuretanowych 2K. Ma bardzo wysoką wytrzymałość mechaniczną i jest odporna na zarysowania. Ma właściwości dźwiękochłonne i wygłuszające. Wersja do barwienia pozwala na uzyskanie dowolnego koloru przez dodanie 10-15% farby w kolorze RAL.

Co zyskacie malując swoje drzwi specjalnym preparatem? Korzyści są ogromne: najwyższy poziom ochrony, powierzchnia odporna na plamy i zarysowania na każde warunki atmosferyczne: wilgoć, wysokie temperatury, mrozy, promieniowanie UV, słoną wodę. Farbę specjalistyczną najlepiej nanosić pistoletem. Pozwala to na uzyskanie różnej struktury w zależności od dyszy i stopnia rozcieńczenia. Jeśli chcecie uzyskać grubą strukturę musicie to regulować ciśnieniem i odległością pistoletu od powierzchni podczas aplikacji za pomocą pistoletu UBS. Zależy wam na średniej strukturze, to dodajcie 0-5% rozcieńczalnika i aplikujcie za pomocą pistoletu konwencjonalnego z dyszą Ø 2,5mm. A jak komuś potrzebna drobna struktura, doskonale imitująca tworzywo sztuczne, to niech doda 25-30%rozcieńczalnika i aplikuje za pomocą pistoletu konwencjonalnego z dyszą Ø1,4-1,8mm.

Nie macie pistoletu do malowania? Nie szkodzi. Możliwa jest też aplikacja za pomocą wałka lub pędzla. Zanim zaczniecie malować, musicie przygotować podłoże i wykonać sporo innych, ważnych czynności. Pamiętajcie o tym.

Zobacz jak pomalować drzwi za pomocą wałka