Przejdź do treści

Jak uszczelnić drzwi zewnętrzne

Co zrobić żeby ciepło nie uciekało z naszych domów? Ostatnio pisaliśmy o tym, jak wyregulować drzwi przed zimą, żeby były szczelne i wiatr nie przewiewał nam domu na wskroś. Kiedy już wyregulowaliście zgodnie z naszymi radami i okazuje się, że to nie całkiem pomogło, trzeba wymienić uszczelki.

Tak, możecie zrobić to samodzielnie, jeśli nie wiecie jak zapraszamy na nasz kanał w Youtube. Żeby zamontować nowe uszczelki najpierw oczywiście trzeba zdjąć stare, nie jest to specjalnie skomplikowane, wystarczy podważyć i pociągnąć. Następnym krokiem będzie zdjęcie miary na nową uszczelkę, warto pamiętać, żeby dodać do tych wymiarów 1-2 cm więcej na wysokości i 1 cm na szerokości, dlaczego?

Uszczelka w użytkowaniu, ze względu na materiał z jakiego jest wykonana, ma tendencję do kurczenia się i taki zapas pozwoli zapobiec ewentualnemu powstawaniu szpar. Przecież nie chcielibyście, żeby drzwi po tych wszystkich zabiegach były w gorszym stanie niż przed. Kiedy już przytniecie uszczelki pozostaje wam już tylko je zamontować. I tu uwaga! Muszą być włożone dobrą stroną! Wystarczy, że dokładnie się im przyjrzycie i będziecie wiedzieć, która to. Zaczynamy na dwóch końcach i po trochu wkładamy uszczelkę we właściwe miejsce, dzięki takiej technice ten zapas, który dodaliśmy ładnie nam się ułoży w ościeżnicy. Co dalej? Teraz montujemy uszczelkę w poziomach, technika podobna. Dobrze byłoby żeby nachodziła ona delikatnie na te zamontowane w pionach, jak to osiągnąć? Wycinamy w uszczelce „ ząbek” pod kątem 45 stopni, a potem montujemy w taki sam sposób jak te w pionach.

Trudne? Zdecydowanie nie, zupełnie spokojnie możecie zrobić to sami i nie musicie szukać wyspecjalizowanej ekipy. Dbajcie o swoje drzwi, a będą służyć wam przez lata.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.