„Zgubiłem klucze”– każdemu przynajmniej raz w życiu przydarzyło się usłyszeć taki komunikat – Jak zgubiłeś?! Gdzie? Szukałeś dobrze? Może ktoś znalazł? Gdzie chodziłeś? Jak mogłeś zgubić klucze?!!! Czy ty wiesz co to oznacza?!!! Taka zazwyczaj jest nasz reakcja.
Zgubienie kluczy przez któregokolwiek z domowników kojarzy nam się prawie z końcem świata i nachodzi nas wizja wymiany zamków. Na szczęście nie trzeba wymieniać całego zamka, zazwyczaj wystarczy tylko wymiana wkładki. Najpierw trzeba kupić nową wkładkę –najlepiej taką jak stara. Ale ponieważ nie zawsze jesteśmy pewni, wymontujmy starą i zabierzmy ją ze sobą do sklepu. Typowe wkładki mają taki sam kształt, a więc pod tym względem będą pasować do mechanizmów zamka i do szyldów. Podczas zakupu trzeba jednak zwrócić uwagę na długość wkładki. Jeżeli kupimy wkładkę krótszą, to po zamontowaniu nie da się włożyć klucza do końca i nie będzie go można przekręcić albo włożymy go, ale już nie przekręcimy, ponieważ będzie się obcierał o otwór w drzwiach.
Z kolei wkładka dłuższa będzie wystawała daleko poza szyldy lub w ogóle nie uda się ich przykręcić. Potrzebne są jeszcze wymiary od otworu na śrubę ustalającą do krawędzi wkładki z jednej i drugiej strony, ponieważ wkładka może być niesymetryczna, czego na pierwszy rzut oka nie widać. Przy okazji warto zapamiętać i być może zaznaczyć, która część wkładki skierowana jest do wewnątrz – ułatwi nam to potem jej montaż. Dokonaliśmy zatem odpowiednich pomiarów., w tym celu położyliśmy wkładkę na płaskim podłożu i wykorzystaliśmy linijkę z milimetrową skalą. Potem jeszcze tylko wizyta w sklepie i po sprawie. Odkręcić, wyjąć, zmierzyć, porównać, zakupić nową, dopasować, przykręcić, rozdać nowe klucze całej rodzinie. Mieć nadzieję, że przynajmniej przez jakiś czas nie zgubią kluczy.
Zobacz jak łatwo wymienić wkładkę w drzwiach wejściowych
Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.