Przejdź do treści

Jak zatrzymać ciepło w domu i wyregulować drzwi?

Jak przygotować drzwi do zimy i co zrobić żeby z naszych domów nie uciekało ciepło?

Powinniśmy je wyregulować. Nie powinno nam to zająć dużo czasu, wystarczy, że poświęcimy jakieś dwadzieścia minut, czasem nawet mniej. Przyjrzyjcie się waszym drzwiom zewnętrznym dokładnie i wtedy będziecie wiedzieli czy wymagają regulacji.

Pierwszą konieczną do sprawdzenia rzeczą są uszczelki, czy dolegają do ościeżnicy, odpowiednia szczelność jest bardzo ważna. Na tak zwane oko może się wydawać, że tak jest, ale na wszelki wypadek zróbcie jeszcze test kartki papieru – jeśli da się ją wsunąć między drzwi a ościeżnicę to z całą pewnością nasze drzwi wymagają regulacji. Żeby osiągnąć pożądany skutek trzeba skrzydło drzwiowe dociągnąć do ościeżnicy, najlepiej z dwóch stron. Z jednej strony regulujemy zawiasy ( jak to zrobić dowiecie się z nasze filmu instruktażowego), na początek nie zapomnijcie ściągnąć skrzydła drzwiowego.

Zawiasy kołkowe to najbardziej popularny rodzaj zawiasów. Zawias górny – regulacja śruby górnej spowoduje przesunięcie skrzydła w prawo lub lewo względem strony zawiasowej. Regulacja śruby dolnej spowoduje natomiast zmniejszenie lub zwiększenie docisku skrzydła do ościeżnicy. Zawias dolny – regulacja śruby dolnej pozwala podnieść lub obniżyć górną krawędź drzwi. W każdym typie zawiasów działa to podobnie.

Regulując drzwi na zawiasach, można zmienić ustawienie w pionie, poziomie, a nawet zmienić głębokość ich osadzenia. Ważne by ciężar drzwi rozkładał się równomiernie na wszystkie zawiasy. Z drugiej strony regulujemy drzwi od strony zamka, tam jest specjalny zaczep – a co z nim trzeba zrobić sprawdźcie w naszym filmie.

Na koniec przeprowadzamy podobne testy jak na początku tej procedury. Dzięki temu, że poświęcimy naszym drzwiom odrobinę koniecznej uwagi, zatrzymamy w naszym domu tak cenne zimą ciepło i z cała pewnością zaoszczędzimy na rachunkach.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.