Przejdź do treści

Jak czyścić i konserwować drzwi wejściowe

Każdy element naszego domu wymaga, żeby o niego zadbać przynajmniej od czasu do czasu. Drzwi wejściowe nie wymagają jakiś częstych i skomplikowanych zabiegów, ale musimy pamiętać, że ich właściwa pielęgnacja i utrzymanie w czystości przedłuża ich żywotność i zapewnia bezawaryjne działanie.

Jak zatem czyścić i konserwować drzwi. Skrzydła drzwi pokryte laminatem zalecamy myć delikatnymi środkami do pielęgnacji tworzyw sztucznych lub innymi preparatami, których cząsteczki nie zarysują powierzchni. Nie stosujemy w tym celu żadnych preparatów chemicznych o właściwościach wybielających lub odkamieniających, ani takich na bazie rozpuszczalników czy proszków. Drzwi myjemy wilgotną ściereczką, nie szorujcie ich szczotkami, ani innym sprzętem, który może spowodować zadrapania. Jeśli macie drzwi z przeszkleniem, najlepiej wypolerować je ścierką z mikrofibry i użyć do tego zwykłego płynu do mycia szyb.

Jeśli szkło jest matowe lub strukturalne polecamy użycie delikatnego detergentu, a w szczególnie głębokich rowkach miękkiej szczoteczki, przyda się na przykład stara szczoteczka do zębów. Nie zapominajcie też o zawiasach. Czyszczenie zawiasów nawierzchniowych, które narażone są na osiadanie się na ich powierzchni kurzu i pyłu, powinno odbywać się kilka razy w ciągu roku – brud usuwamy po prostu za pomocą mokrej szmatki. No i nie zapominamy o ich systematycznym smarowaniu za pomocą specjalnego oleju do smarowania zawiasów. Ważne aby środki czyszcząco-pielęgnacyjne użyte do tego typu czynności nie naruszyły powłoki antykorozyjnej zawiasów.

Oczywiście wszelkie okucia i wykończenia drzwi wejściowych wykonane ze stali powinno się czyścić i konserwować wyłącznie specjalistycznymi preparatami przeznaczonymi do stali. Generalnie przy czyszczeniu drzwi powinna nam przyświecać jedna główna zasada – używania jak najmniejszej ilości wody, dlatego gąbki i ściereczki powinny być tylko lekko wilgotne. Jak często wykonywać te czynności zapytacie. Jeśli macie białe drzwi, to przecierajcie je z kurzu tak często, jak potrzebujecie. Gruntowne mycie i konserwacja przydadzą się drzwiom raz w roku. Szczególnie zaangażowani mogą to robić raz na pól roku.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.