Przejdź do treści

Jak umyć drzwi wejściowe?

Suche mamy dość lato i jakoś wyjątkowo się kurzy, częściej niż zwykle myjemy okna, warto umyć też drzwi wejściowe, zwłaszcza jeśli są białe. Jak i czym to zrobić, żeby nie uszkodzić powierzchni?

Skrzydła drzwi pokryte laminatem zalecamy myć delikatnymi środkami do pielęgnacji tworzyw sztucznych lub innymi preparatami, których cząsteczki nie zarysują powierzchni. Nie stosujemy w tym celu żadnych preparatów chemicznych o właściwościach wybielających lub odkamieniających, ani takich na bazie rozpuszczalników czy proszków. Drzwi myjemy wilgotną ściereczką, nie szorujcie ich szczotkami, ani innym sprzętem, który może spowodować zadrapania. Jeśli macie drzwi z przeszkleniem najlepiej użyć do tego zwykłego płynu domycia szyb.

Jeśli szkło jest matowe lub strukturalne polecamy najmniejszej użycie delikatnego detergentu, a w szczególnie głębokich rowkach miękkiej szczoteczki, przyda się na przykład stara szczoteczka do zębów. Nie zapominajcie też o zawiasach. Czyszczenie zawiasów nawierzchniowych, które narażone są na osiadanie się na ich powierzchni kurzu i pyłu, powinno odbywać się kilka razy w ciągu roku – brud usuwamy po prostu za pomocą mokrej szmatki.

Ważne aby środki czyszcząco-pielęgnacyjne użyte do tego typu czynności nie naruszyły powłoki antykorozyjnej zawiasów. Oczywiście wszelkie okucia i wykończenia drzwi wejściowych wykonane ze stali powinno się czyścić i konserwować wyłącznie specjalistycznymi preparatami przeznaczonymi do stali. Generalnie przy czyszczeniu drzwi powinna nam przyświecać jedna główna zasada – używania jak najmniejszej ilości wody, dlatego gąbki i ściereczki powinny być tylko lekko wilgotne

Stare miasto – Drezno

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.