Przejdź do treści

Jak pomalować drzwi

Pierwszą podstawową sprawą, jeśli chcemy pomalować drzwi, jest prawidłowe przygotowanie powierzchni. Na początek musicie ją dobrze odtłuścić, używając odpowiedniego środka. Czekacie aż odparuje, następnie nakładacie podkład – taki przeznaczony do PCV – pozwoli to zmiękczyć powierzchnię drzwi, do tej czynności używamy wałków, to zapewni nam równomierne nałożenie preparatu.

Odczekujecie jakieś 30 minut. Potem zostaje już tylko malowanie właściwe. Potrzebny będzie wam do tego wałek do malowania farbami olejnymi i odpowiednio rozrobiona farba przeznaczona do malowania powierzchni PVC.

Teraz możecie wyżywać się artystycznie, dbając o dokładne pokrycie drzwi farbą. Malujemy najpierw w pionie, potem w poziomie. Najlepiej pomalować drzwi dwukrotnie, jeśli efekt nie będzie dla was zadowalający, możecie pomalować drzwi kolejną warstwą, ale zazwyczaj wystarczą dwa razy.

Pamiętajcie o tym, żeby dać każdej warstwie farby porządnie wyschnąć, zanim zaczniecie nakładać następną. Tak zabezpieczone drzwi będą wyglądały jak nowe. Życzymy wam powodzenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.