Przejdź do treści

Jakie drzwi wybrać pełne czy z przeszkleniem?

Właściwie powinniśmy odpowiedzieć co się komu podoba, no i to jest zawsze ostatecznie rozstrzygające kryterium, ale przyjrzyjmy się obu rozwiązaniom. Pełne drzwi to najbardziej klasyczny wybór, zapewniają dobrą izolację akustyczna i cieplną, dobrze sprawdzą się tam, gdzie nie potrzeba doświetlenia pomieszczeń światłem słonecznym, czyli w korytarzach gdzie jest dodatkowe okno.

Zapewniają też wrażenie pełnej prywatności. Mamy sporą dowolność w wyborze kolorów i rodzajów okleiny. Drzwi z przeszkleniem mają większe możliwości estetyczne, dzięki przeszkleniom można im nadać lekkości i uczynić je naprawdę wyjątkowymi. Dodatkowym ich atutem jest możliwość wybrania ramek do szkła i samych szyb, które mogą być bardzo różne zarówno jeśli chodzi o kolor jak i o fakturę. Przeszklenie wcale nie musi także oznaczać większej ilości ciepła w naszym domu, co w dobie globalnego ocieplenia może mieć znaczenia.

Zaawansowane technologie stosowane przy produkcji obu rozwiązań sprawiają, że charakteryzują się one podobnymi parametrami bezpieczeństwa i wytrzymałości. Potrafią zapewnić równie wysoki poziom komfortu dzięki niskim współczynnikom przenikania ciepła. Gwarantują także taki sam wysoki stopień izolacyjności akustycznej.

Na którąkolwiek opcję się zdecydujecie, pamiętajcie aby wybierać rozważnie, drzwi tonie jest zakup na jeden sezon, będą z wami naprawdę długie lata.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.