Przejdź do treści

Jak naprawić zarysowane drzwi?

Po wyrównaniu i wygładzeniu zarysowania, należy je oczyścić – możecie do tego celu użyć benzyny ekstrakcyjnej lub Sintan Clean – chodzi o to, żeby dobrze odtłuścić powierzchnię..

Nadmiar farby usuwacie przy pomocy papieru i jakiegoś rozpuszczalnika np. wymienionej wcześniej benzyny ekstrakcyjnej. Wszystko fajnie – powiecie – ale zostało wgłębienie i rysę nadal widać. Żeby się  jej pozbyć całkowicie w następnym kroku użyjcie wosku. Najpierw dobierzcie jego kolor do okleiny– może się zdarzyć, że będziecie potrzebować dwóch albo i trzech kolorów.

A jak zachować strukturę drewna? Wystarczy kawałek metalu – po prostu wyskrobujecie drobne rowki tam, gdzie jest to konieczne.

Miejsce malowane co jakiś czas przecieramy odtłuszczaczem i nanosimy koleją warstwę koloru. Cierpliwość się opłaca.

Kupiliśmy nowe meble i pewnie nasza radość nie miałaby granic gdyby nie to, że przy wnoszeniu ich do domu, ucierpiały nasze drzwi wejściowe. Takie rysy na drzwiach fatalnie wyglądają, a więc trzeba coś na to poradzić.

Jeśli wasze drzwi uległy uszkodzeniu – zarysowaniu lub delikatnemu wgnieceniu-możecie naprawić je sami. Do tego typu działalności przyda się na pewno lakier, flamastry barwiące i wosk, specjalna szpachelka do wyrównywania powierzchni i odpowiednio dobrana włóknina ścierna.

Pierwsze co musicie zrobić, to wyrównać powierzchnię. Bądźcie przy tym bardzo uważni i delikatni.

Potem czeka was działalność artystyczna. Zarysowanie barwimy przy pomocy flamastra w odpowiednio dobranym do naszej okleiny kolorze.

Wosk szpachelką wciskamy w rysę, całość wygładzamy.

Przejście do następnego etapu wymaga odtłuszczenia całości ponownie. Bierzecie flamastry barwiące w odpowiednich kolorach i rysujecie strukturę słojów – oczywiście tak, aby jak najbardziej dopasować się do oryginalnego koloru.

Chcecie zobaczyć efekt takich działań? Zapraszamy do obejrzenia filmu na naszym kanale w Youtube:https://youtu.be/kCSVgGGK4Ss

Pisak korektor do naprawy drzwi różne kolory kupisz oczywiście w naszym sklepeie w dziale Zrób to sam

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.