Przejdź do treści

Drzwi stalowe w okleinie z PCV – czy są dobre?

Stalowe czyli wytrzymałe

Drzwi stalowe w okleinie PCV są bardzo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Jeśli zależy nam na drzwiach które będą nam służyć przez długie lata – wybór jest oczywisty – drzwi metalowe. Obecnie produkowane drzwi ze stali to nie tylko jednolity kawek ocynkowanej stali, tylko nowoczesna, wielowarstwowa konstrukcja wypełniona pianką poliuretanową lub styropianem, dzięki temu tak wykonane drzwi są bardzo mocne i nie ważą dużo! Produkowane przez nas drzwi metalowe nie są podatne na wypaczenia, oraz jak to jest w drzwiach drewnianych nie wymagają częstego odświeżania lakieru. W drzwiach metalowych wystarczy zwykła regulacja i konserwacja okuć.

Energooszczędność drzwi stalowych

Jak wiemy stal nie ma bardzo słabe właściwości izolacyjne (w przeciwieństwie np. do drewna). Jednak i na to jest rada – drzwi wykonane jak kanapka: blacha stalowa na poszyciu,a w środku wypełnienie termoizolacyjne – na przykład piana poliuretanowa lub polistyren spieniony – czyli potocznie nazywany jako styropian. Tak właśnie są wykonane nowoczesne drzwi metalowe. Dzięki specjalnym wypełnieniom, drzwi stalowe mogą być nie tylko mocne, ale również posiadać doskonałe właściwości izolacyjne.

Wygląd – do wyboru do koloru!

Obecnie produkujemy bardzo wiele wzorów drzwi stalowych, dostępnych w setkach różnych wzorów i wariantów kolorystycznych, również z ,,drewnopodobnymi” okleinami. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Drzwi stalowe mają też wady

Jednak są i wady, choć może to nie tyle wady, ile cechy własne materiału z którego są wykonane. Kupując zewnętrzne drzwi stalowe, warto pamiętać, że metal pod wpływem ciepła rozszerza się i przy bardzo wysokich temperaturach zaleca się zadaszenie ich tak aby nie pojawiły się kłopoty ze swobodnym zamykaniem . Drzwi metalowe nie zapewniają też tak dobrej izolacji akustycznej, tak jak zapewniają to drzwi drewniane.

Podsumowanie

Zastosowanie drzwi metalowych wejściowych ma bardzo dużo zalet: trwałość, odporność, bogate wzornictwo, atrakcyjna cena zakupu – dlatego tak dużo klientów wybiera właśnie takie rozwiązanie. Drzwi stalowe mają oczywiście pewne wady, tyle tylko, że zazwyczaj, w tej klasie cenowej bardzo trudno znaleźć lepsze drzwi wykonane w innej technologii!!!