Przejdź do treści

Co zrobić z samo otwierającymi się drzwiami?

Zamknij drzwi na klucz – rzuciła przez ramię moja szwagierka wpuściwszy mnie do domu i ruszywszy w stronę kuchni. Trochę mnie to zdziwiło, do tej pory mieli drzwi zawsze otwarte i już nawet kurierzy się nauczyli wchodzić do wiatrołapu i pukać w futrynę, bo domofon na furtce zepsuty od lat.

Zainteresowałem się co to za zmiana obyczajów i czy może nastąpił cud naprawienia domofonu. Żadne takie – odpowiedziała szwagierka. Drzwi się same otwierają od jakiegoś czasu i dlatego trzeba je zamykać na klucz. Wam też przydarzyło się coś podobnego?

Samo otwierające się drzwi? Okazało się, że drzwiami od ich kupienia i zamontowania, aż do tej chwili nikt się specjalnie nie zajmował. Przestałem się dziwić, wziąłem się do pracy. Kluczem do cichej i prawidłowej pracy drzwi jest ich systematyczna i poprawna konserwacja. Przynajmniej raz do roku warto przeprowadzić szczegółową inspekcję. Wziąłem poziomicę, bo przez chwilę przyszło i do głowy, że drzwi były źle zamontowane z powodu chociażby krzywej ściany, okazało się, że nie. Co zrobić zatem w takiej sytuacji?

W pierwszej kolejności wyregulować zawiasy. Zawiasy kołkowe to najbardziej popularny rodzaj zawiasów. Zawias górny – regulacja śruby górnej spowoduje przesunięcie skrzydła w prawo lub lewo względem strony zawiasowej. Regulacja śruby dolnej spowoduje natomiast zmniejszenie lub zwiększenie docisku skrzydła do ościeżnicy. Zawias dolny – regulacja śruby dolnej pozwala podnieść lub obniżyć górną krawędź drzwi. W każdym typie zawiasów działa to podobnie. Regulując drzwi na zawiasach, można zmienić ustawienie w pionie, poziomie, a nawet zmienić głębokość ich osadzenia. Ważne by ciężar drzwi rozkładał się równomiernie na wszystkie zawiasy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.