Przejdź do treści

Jak przerobić drzwi na szklane?

Zadzwonił do nas zdesperowany klient, dopiero co kupił drzwi, wybierali je z żoną bardzo długo. Zamontował, a tymczasem małżonka zmieniła zdanie i teraz zamiast pełnych chce mieć drzwi z szybą, na dokładkę nie chce słyszeć o żadnych nowych wydatkach.

Ratunku, co robić. Wiemy, że często jesteśmy dla was nie tylko źródłem inspiracji, dostawcą drzwi, ale też ostatnią deską ratunku. A zatem jak zrobić szybę w drzwiach. Przyda się parę narzędzi, miejsce, w którym możecie to zrobić, szyby, rama, wkręty i trochę cierpliwości.

1. Na początek umieszczamy zdjęte z zawiasów drzwi na stojaku ( dwie kobyłki, jakieś szafki, cokolwiek co będzie stabilne). Określamy miejsce na szybą.

2. Zaznaczamy linię cięcia, zabezpieczamy taśmą powierzchnię drzwi, tym sposobem unikniecie ich zniszczenia czy też rys. Wiertarką– najlepiej na stelażu – przygotowujemy otwory pod brzeszczot, usuwamy opiłki.

3. Sprawdzamy osadzenie ostrza w naszej wyrzynarce, zakładamy ochronne okulary i polecamy zadbanie o uszy, cięcie stali generuje sporo decybeli. Wycinamy uważnie otwór wyrzynarką,

4. Dopasowujemy wcześniej nabytą, odpowiednią ramkę PVC do otworu.

5. Bierzemy zakupioną, odpowiednio dobraną szybę zespoloną, nakładamy silikon – na czymś musi się to wszystko trzymać – i przyklejamy do drzwi ( po obu stronach oczywiście), potem nakładamy ramę i z bardzo dużym wyczuciem wkręcamy wkręty mocujące ramę i nie oczywiście o zaślepkach, estetyka jest ważna.

Przed wykonaniem tych wszystkich czynności porozmawiajcie jednak poważnie z małżonką i uświadomcie jej, że to jest proces nieodwracalny. Skorzystajcie z naszego filmu instruktażowego.