Przejdź do treści

Co zrobić kiedy wieje przez drzwi

Wieje i mrówki się wprowadzają – donosi małżonka. Uszkodzona uszczelka! Otwieram. Patrzę. Macam. Sprawdzam poziomicą czy aby drzwi dobrze osadzone. No dobrze! Czyli jednak uszczelka.

Trzeba się za to wziąć, najlepiej od razu. Zdejmuję starą uszczelką – pora się pożegnać, trochę nam już służyła. Zakładam nową. Jak to było? Zaglądam do filmu instruktażowego PCWBUD.PL. A! No tak. zostawić zapas. Zostawiam. Dociskam starannie. Przycinam. Przy okazji poprawiam docisk skrzydła do ościeżnicy – to tylko dwie śrubki, kontroluję działanie zamka górnego i dolnego. Uf! Mam to! Zaraz, zaraz czy ja nie powinienem jeszcze wyregulować zawiasów?!

Pewnie, że tak, dzięki temu wyreguluję przyleganie skrzydła drzwiowego do ościeżnicy. Od PCWBUD.PL nauczyłem się sprytnego sposobu na sprawdzenie, czy zawiasy są dobrze ustawione. Ten ich film instruktażowy jest genialny. Teraz jeszcze tylko nasmarować zamek i wszystko gra, i trąbi!

Żadnych mrówek, kurzu, ani przeciągów. Wszyscy zadowoleni.

Chcecie poznać szczegóły i zobaczyć krok po kroku jak wyregulować swoje drzwi wejściowe? Zapraszamy na nasz kanał Youtube

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.