Przejdź do treści

Jak pomalować drzwi, zanim nadejdzie zima

Pierwsze przymrozki to jasny sygnał nadchodzącej zimy. Trzeba się zabezpieczyć. To też ostatnia chwila żeby przygotować swoje drzwi na trudne czasy, a takie właśnie nadchodzą.

Pamiętajcie, że wasze drzwi zewnętrzne narażone są na działania czynników atmosferycznych, takich jak wiatr, deszcz, śnieg, promieniowanie słoneczne czy zmiany temperatury, nie służy im też niewłaściwe korzystanie ze skrzydeł oraz brak ich odpowiedniej pielęgnacji. Macie wrażenie, że wasze drzwi wymagają renowacji, albo macie ochotę zmienić im kolor? Kupcie u nas farby do drzwi i działajcie.

Czym malować drzwi?

Oczywiście specjalną farbą. Może to być powłoka ochronna z efektem strukturalnym na bazie żywic poliuretanowych 2K. Ma bardzo wysoką wytrzymałość mechaniczną i jest odporna na zarysowania. Zabezpiecza przed wpływem czynników atmosferycznych, wodą i solą. Ma właściwości dźwiękochłonne i wygłuszające. Wersja do barwienia pozwala na uzyskanie dowolnego koloru przez dodanie 10-15% farby w kolorze RAL. W skład kompletu wchodzi: Farba Cobra, barwnik RAL, utwardzacz.

Co zyskacie malując swoje drzwi specjalnym preparatem?

Korzyści są ogromne: najwyższy poziom ochrony, powierzchnia odporna na plamy i zarysowania na każde warunki atmosferyczne: wilgoć, wysokie temperatury, mrozy, promieniowanie UV, słoną wodę, łatwa i szybka aplikacja „ADD – SHAKE – SPRAY”, możliwość wyboru grubości struktury, wygłuszenie poprawiające komfort użytkowania, możliwość zastosowania na różnych podłożach, doskonały efekt wizualny. COBRA pozwala na uzyskanie różnej struktury w zależności od dyszy i stopnia rozcieńczenia. Jeśli chcecie uzyskać grubą strukturę musicie to regulować ciśnieniem i odległością pistoletu od powierzchni podczas aplikacji za pomocą pistoletu UBS. Zależy wam na średniej strukturze, to dodajcie 0-5% rozcieńczalnika i aplikujcie za pomocą pistoletu konwencjonalnego z dyszą Ø 2,5mm. A jak komuś potrzebna drobna struktura, doskonale imitująca tworzywo sztuczne, to niech doda 25-30% rozcieńczalnika i aplikuje za pomocą pistoletu konwencjonalnego z dyszą Ø1,4-1,8mm.

Nie macie pistoletu do malowania?

Nie szkodzi. Możliwa jest też aplikacja za pomocą wałka lub pędzla. Zanim zaczniecie malować, musicie przygotować podłoże i wykonać sporo innych, ważnych czynności. Przeprowadzimy was przez ten proces krok po kroku – wejdźcie na naszej stronie w zakładkę „zrób to sam”, tam znajdziecie odpowiedni film instruktażowy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.