Przejdź do treści

Zimno? A jaką masz uszczelkę w drzwiach?

Przypadkowa uszczelka w drzwiach zewnętrznych – TO ZŁY POMYSŁ

Odpowiadając na pytanie, jaka uszczelka do drzwi wejściowych, należy pamiętać o tym, iż musi wyróżniać się bardzo dobrymi parametrami odpowiedzialnymi za izolację akustyczną, termiczną, a także blokowanie wody i powietrza.

Jest to istotne zwłaszcza w przypadku drzwi wejściowych do domu jednorodzinnego. Trzeba również zwrócić uwagę na to, że drzwi wejściowe są ciężkie a niektóre nawet bardzo, dlatego właściwie dobrana uszczelka powinna pełnić rolę amortyzatora, który w sposób skuteczny „wyhamuje” skrzydło, uniemożliwiając trzaskanie drzwiami. Uchroni to ich konstrukcję przed zniszczeniem.

By uszczelki do drzwi zewnętrznych mogły dobrze wywiązywać się ze swojej roli, muszą mieć zdecydowanie mocniejszą konstrukcję. Ich grube ścianki są w stanie sprostać naporowi ciężkich drzwi zewnętrznych. Dobra uszczelka do drzwi zewnętrznych powinna uszczelnić drzwi, w których luz mieści się w przedziale od 5 do 11 mm.
Najlepsze z nich produkowane są z gumy silikonowej, która jest bardzo trwała i zachowuje sprężystość przed długi czas. Taka uszczelka jest odporna na zmiany temperatury oraz na promieniowanie ultrafioletowe.

Aby w pełni cieszyć się właściwościami drzwi zewnętrznych, trzeba zadbać o właściwy montaż drzwi oraz akcesoriów takich jak: klamki, wkładki i oczywiście USZCZELKI.
Pamiętaj nawet najlepsza uszczelka źle zamontowana, nie będzie spełniała swojej roli w drzwiach.