Przejdź do treści

Wcale nie Disney – o korzyściach płynących z prawidłowego montażu

Widziałeś ostatnio w ogrodzie pobratymców Mickey Mouse’a i miałeś wrażenie, że szykują się do przeprowadzki, a ty jednak nie życzysz sobie gryzoniowatych współlokatorów we własnym domu?

Coraz częściej spotykasz na podłodze przy wejściu przedstawicieli Forficula auricularia i zastanawiasz się skąd się tam biorą? Twoje dzieci zauważyły niedawno, że Formicidae wynoszą wam z domu cukier? Wiemy przecież, że nadchodzi zima, ale tego typu zjawiska raczej nie powinny mieć miejsca. Jaka może być przyczyna tego stanu rzeczy?

Cóż niestety mogą one wynikać ze złej instalacji drzwi zewnętrznych. Prawda jest taka, że nawet znakomicie wykonane drzwi zewnętrzne nie pomogą jeśli zostały nieprawidłowo zainstalowane. Nasi obecni i przyszli niechciani lokatorzy mogą się do nas wprowadzać nie tylko dlatego, że jesteśmy przeraźliwie gościnni i praktycznie cały dzień mamy drzwi otwarte na oścież. Jest to kwestia związana z niewłaściwym dopasowaniem lub instalacją drzwi. Jeśli powietrze może dostawać się do środka przez szpary, istnieje szansa, że ​​robaki mogą prześlizgnąć się przez wszelkie pęknięcia i zaatakować nam dom. Wystarczy szpara, aby pojawił się większy problem, zwłaszcza w deszczowe miesiące, takie jak jesień. Poza tym, że twój dom może wyglądać bardzo atrakcyjnie dla okolicznych owadów, istnieje jeszcze ryzyko dostania się myszy.

Chcemy wam przypomnieć, jak ważna jest prawidłowa instalacja drzwi. Ma one ogromny wpływ na ich użytkowanie i długowieczność. Jeśli twoje drzwi, świetne polskie drzwi, nie są odpowiednio uszczelnione i dopasowane do twojego domu, możesz mieć problem z utratą ciepła, a co za tym idzie z wyższymi rachunkami za energię i ogrzewanie. Jeśli drzwi nie zostały prawidłowo zainstalowane może dojść do uszkodzenia zawiasów, a to powoduje problemy z otwieraniem i zamykaniem drzwi oraz wypacza cała konstrukcję, a to z kolei ma wpływ na bezpieczeństwo, bo odbija się na zamkach i ryglach, powodując, że drzwi tracą swoje antywłamaniowe właściwości.

Jeśli zatem kupiłeś lub planujesz zakup naszych drzwi, pamiętaj żeby zainwestować także w dobrego fachowca, który je prawidłowo zamontuje.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.