Przejdź do treści

Lustro weneckie – Opowieść detektywistyczna

Opowieść detektywistyczna

Mistrzynią kryminałów uznawaną na całym świecie była niewątpliwie Agata Christi – każdy ją czytał, a ci co nie czytali niech szybko nadrobią zaległości. I ona i inni twórcy kryminałów czy to książkowych czy to filmowych umieszczali w swojej narracji lustro weneckie. Co to takiego? Jak działa? Do czego się przydaje? Dlaczego warto mieć drzwi z takim czymś?

Oto pytania, na które postaramy się wam dziś odpowiedzieć. Lustro weneckie to specjalny typ lustra, przez które z jednej strony można patrzeć, natomiast z drugiej zobaczyć swoje obicie. Chociaż wszyscy znają lustro weneckie z filmów policyjnych, jego zastosowanie nie ogranicza się jedynie do obserwacji aresztowanych przestępców. Prawidłowa nazwa to lustro półprzepuszczalne, a nazwano je weneckim pewnie dlatego, że już w średniowieczu Wenecja słynęła z wyrobu luster i szkła Murano. Sam patent lustra weneckiego został zgłoszony po raz pierwszy przez wynalazcę Emila Blocha w 1903. Kiedy mamy drzwi z szybami z takiego właśnie szkła, stojąc w ciemnym przedpokoju widzimy tych, którzy stoją pod naszymi drzwiami, sami nie będąc widzianymi. Trzeba tylko pamiętać o tym, żeby zawsze, ale to absolutnie zawsze ograniczyć do minimum źródła światła w przedpokoju. Dlaczego?

Otóż szkło weneckie działa tylko wtedy, kiedy z jednej jego strony jest jasno a z drugiej ciemno. Taki oto wynalazek, który pomoże nam się uchronić przed niechcianymi gośćmi, da nam poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Być może nie brzmi to za dobrze, ale naprawdę mamy prawo do tego, żeby czasami nie było nas w domu,  dla niektórych przynajmniej. Mamy drzwi z weneckim lustrem w swojej ofercie. Zapraszamy do przejrzenia katalogów.

*Opcja lustra weneckiego dostępna jest w drzwiach marki WENTER

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.