Przejdź do treści

Konstrukcja drzwi

Jak właściwie skonstruowane są drzwi zewnętrzne, które macie w swoich domach lub możecie u nas kupić. Otóż są to drzwi o konstrukcji stalowej, co to właściwie znaczy?

Są to drzwi o doskonałej wytrzymałości, ponieważ ich podstawą jest solidna rama z odpowiednio dobranych profili zamkniętych, do tego dochodzi solidna ościeżnica. Poszycie drzwi to blacha stalowa. Na rynku są drzwi z poszyciem z blachy stalowej (gładkie lub z przetłoczeniami ), z paneli stalowych, czy tez z blachy trapezowej także występującej w wersjach gładki i z przetłoczeniami.

Drzwi stalowe mogą być albo malowane i lakierowane, albo dodatkowo pokryte warstwą okleiny PCV w wybranym kolorze. Takie drzwi nie są oczywiście puste w środku. Ważne jest aby miały odpowiednie wypełnieni, bo to ono zapewnia właściwe parametry cieplne i akustyczne. Najczęściej stosowanym w drzwiach stalowych zewnętrznych rozwiązaniem jest wypełnienie polistyrenem spienionym, ale można też poszukać drzwi wypełnionych pianą PU. Podsumowując, dobre drzwi to solidna stalowa rama, dobrej jakości ościeżnica, pokrycie z blachy stalowej i odpowiednio dobrane wypełnienie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.