Przejdź do treści

Jak zgadnąć, które drzwi musicie kupić, lewe czy prawe?

Jak w kabarecie

„- Cześć Bazyl! Jak tam po imprezie u Bogdana? Fajnie było nie?(…) No, telewizora szkoda (…) nie, naprawić się nie da, w końcu to ósme piętro było”. Egzotyczne wakacje w wydaniu tych samych ludzi pewnie też pamiętacie – jak to Marian z żoną siedzieli w ciepłych krajach w  wersji ole kskluziw?
Chyba wszyscy lubimy się czasem pośmiać i dlatego dobre kabarety są w cenie. Wydaje nam się czasem, że scenariusze do skeczów pisze samo życie: „-  Dzień dobry! Proszę pana chciałem kupić drzwi. Poproszę drzwi. Jeśli są to bym wziął. Takie żeby się otwierały i zamykały. Takie sobie wymarzyłem. Takie wyjściowo –  wejściowe, żeby to w dwie strony działało.” (…)– Te drzwi mają być prawe czy lewe?
– A co to znaczy, że są prawe czy lewe drzwi?” Tak, tak to cytat z jednego ze skeczów Kabaretu Moralnego Niepokoju, który zresztą nosi tytuł „Drzwi”, fajnie się pośmiać, ale co kiedy taka właśnie wiedza jest wam niezbędna, żeby kupić właściwe drzwi do swojego domu?

Rozumiemy wszystkie dylematy i trudności naszych klientów, nam jest łatwiej w końcu zawodowo zajmujemy się drzwiami. Jak zgadnąć, które drzwi musicie kupić, czy lewe, czy prawe. Widzieliśmy już w swojej zawodowej praktyce różne sposoby określania jakie to mają być drzwi: „ no wie pan, takie, że jak wchodzę do domu to sięgam do klamki prawą ręką, czyli chyba prawe?”, albo : ja jestem lewo ręczny, jak wchodzę do domu zawsze za klamkę łapię lewą ręką, to poproszę lewe drzwi”.

Tymczasem kwestią zasadniczą nie jest to, którą ręką sięgacie do klamki, tylko po której stronie znajdują się zawiasy. Jeśli zawiasy znajdują się po Twojej prawej stronie – masz przed sobą drzwi prawe, a jeśli zawiasy znajdują się po twojej lewej stronie – będą to z pewnością drzwi lewe. Kiedy wybieracie drzwi zwróćcie uwagę, żeby nie otwierały się na meble, klamka będzie je obijać, poza tym drzwi nigdy nie otworzą się do końca, warto też pomyśleć, z której strony będzie włącznik światła, nie zasłaniajcie go drzwiami, bo będziecie wiecznie zirytowani koniecznością wykonywania akrobacji. No i oczywiście to, jakie drzwi wybierzecie – czy lewe czy prawe – będzie też zależeć od tego, którą ręką łatwiej wam chwycić za klamkę.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.