Historia powstania wianka na drzwi
Tradycja wieszania wieńców pochodzi z czasów starożytnych. Grecy i Rzymianie wieszali wianki na drzwiach na znak zwycięstwa w bitwie. Okrągły kształt wieńca symbolizował niekończący się cykl życia ludzkiego, a wiecznie zielone gałązki ostrokrzewu – wytrwałość i siłę.
Warto jednak pamiętać o prawdziwej symbolice świątecznego wieńca. Według chrześcijańskich wierzeń Wieszając wieniec na drzwiach, wierni zapraszają tym samym Jezusa do swoich domów.

JAK SAMEMU ZROBIĆ WIANEK
Świąteczna ozdoba wieszana na drzwiach do domu w formie wianka bezpośrednio nawiązujące do świąt, Bożego Narodzenia. Wianek ozdabiamy tymi samymi elementami co choinkę, a więc niewielkimi bombkami, mikołajami, koronkowymi aniołkami, kolorowymi pierniczkami, cukierkami w sreberku, lizakami w kształcie laski, lampkami ledowymi na baterię (akumulatorek możemy sprytnie ukryć pod stelażem), a na koniec obsypujemy całość świetlistym pyłem (niektórzy używają w tym celu zmiażdżonej bombki).
Jeśli jednak narzekasz na brak wolnego czasu lub zwyczajnie nie masz smykałki do robótek ręcznych, bez problemu kupisz gotowe wieńce w kwiaciarni lub w Internecie. Cena zależy do wielkości i liczby użytych elementów: im bardziej strojny wieniec, tym więcej za niego zapłacisz, ale te najtańsze dostaniesz już za 50-80 zł

Zastanawiałaś się kiedykolwiek, skąd wzięła się tradycja wieszania wianków na drzwi ?

Kontakt

PCW BUD
06-461 Regimin, ul. Mościckiego 43
tel/fax +48236733205, fax 23 673 21 65
kom. 513 109 179
NIP:566-149-65-26
biuro@wenter.pl

Media społecznościowe

Linki

Formularz kontaktowy

Masz pytanie ?
Chcesz zapytać o produkt?
Wypełnij formularz kontaktowy