Drzwi stalowe okleinowane okleiną PCV – wady i zalety

Stalowe czyli mocne!

Drzwi stalowe są bardzo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne . Jeśli zależy nam na drzwiach na długie lata – wybór jest prosty – drzwi metalowe. Oczywiście nowoczesne drzwi ze stali to nie jednolity kawał metalu, tylko nowoczesna, wielowarstwowa konstrukcja, dzięki której drzwi są bardzo mocne, i niezbyt ciężkie! Wysokiej jakości drzwi metalowe są trwałe, nie są podatne na wypaczenia, oraz jak to jest w drzwiach drewnianych częstego odświeżania lakieru. W drzwiach metalowych wystarczy zwykła regulacja i konserwacja okuć.

 

Energooszczędność drzwi metalowych

Jak wiemy stal nie ma praktycznie żadnych właściwości izolacyjnych (w przeciwieństwie np. do drewna). Jednak i na to jest rada - drzwi zrobione jak kanapka (balach - blacha a w środku wypełnienie termoizolacyjne - piana PU lub polistyren spieniony) – i takie właśnie są nowoczesne drzwi metalowe. Dzięki specjalnym wypełnieniom, drzwi stalowe mogą być nie tylko mocne, ale również posiadać doskonałe właściwości izolacyjne.

 

Wygląd – do wyboru do koloru!

Obecnie produkujemy bardzo wiele wzorów drzwi stalowych, dostępnych w setkach różnych wzorów i wariantów kolorystycznych, również z ,,drewnopodobnymi” okleinami. Każdy znajdzie coś dla siebie, publikowane przez nas katalogi drzwi metalowych to jedynie fragment naszej oferty.

 

Drzwi stalowe mają też wady…

Jednak są i wady, choć może to nie tyle wady, ile cechy materiału. Kupując zewnętrzne drzwi stalowe, warto pamiętać, że metal pod wpływem ciepła rozszerza się i przy bardzo wysokich temperaturach zaleca się zadaszenie ich tak aby nie pojawiły się kłopoty z lekkim zamykaniem . Drzwi metalowe nie zapewniają też tak dobrej izolacji akustycznej , jak drzwi drewniane.

 

Podsumowanie

Zastosowanie drzwi metalowych (jako wejściowych) ma bardzo dużo zalet: trwałość, odporność, bogate wzornictwo, atrakcyjna cena zakupu – dlatego tak dużo klientów wybiera właśnie takie rozwiązanie. Drzwi stalowe mają oczywiście pewne wady, tyle tylko, że zazwyczaj, w tej klasie cenowej bardzo trudno znaleźć lepsze drzwi wykonane w innej technologii!

Kontakt

PCW BUD
06-461 Regimin, ul. Mościckiego 43
tel/fax +48236733205, fax 23 673 21 65
kom. 513 109 179
NIP:566-149-65-26
biuro@wenter.pl

Media społecznościowe

Linki

Formularz kontaktowy

Masz pytanie ?
Chcesz zapytać o produkt?
Wypełnij formularz kontaktowy