Dlaczego latem przydają się szczelne drzwi?
Po co nam szczelne drzwi zimą wszyscy wiemy, chronią nas przed mrozem, powiewami zimnego powietrza i zmniejszają straty ciepła w domu, ale po co nam szczelne drzwi latem? Kiedy jest gorąco szukamy ochłody we wszelakich możliwych miejscach i z radością witamy każdy mniejszy lub większy przeciąg, wydawałoby się zatem, że nic bardziej pożądanego latem niż nieszczelne drzwi.

A tymczasem wręcz przeciwnie. szczelne drzwi właśnie chronią nas latem przed rozgrzanym powietrzem i palącym słońcem. Dlaczego tak? Przypominamy wam o jednej z ważnych cech dobrych drzwi - współczynniku przenikania ciepła, który określa izolacyjność termiczną drzwi. Dokładniej rzecz ujmując wskazuje ilość ciepła przewodzonego w jednostce czasu przez 1m² przegrody przy różnicy temperatur jednego Kelwina po obu jej stronach.

Drugim, ważnym elementem będzie przepuszczalność powietrza - tu mamy cztery klasy, im wyższa, tym lepiej. Do tego dwa komplety uszczelek obwodowych oraz ciepły, termiczny próg i uda wam się zatrzymać chłodne powietrze we wnętrzu domu i obronić przed wszechobecnym upałem.
Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.

Kontakt

PCW BUD
06-461 Regimin, ul. Mościckiego 43
tel/fax +48236733205, fax 23 673 21 65
kom. 513 109 179
NIP:566-149-65-26
biuro@wenter.pl

Media społecznościowe

Linki

Formularz kontaktowy

Masz pytanie ?
Chcesz zapytać o produkt?
Wypełnij formularz kontaktowy