Przejdź do treści

Jaki próg wybrać?

Po co nam próg zapytacie, człowiek się tylko o niego potyka. Może da się zrobić drzwi bez progowe? Pewnie da się, ale próg jednak przydaje się bardziej niż się wam wydaje. Próg spełnia naprawdę bardzo ważne funkcje. Jego podstawowym zadaniem jest zablokowanie dopływu zimnego powietrza do wnętrza domu, dodatkowo pozwala wygłuszyć przestrzeń pod drzwiami i tym sposobem zyskujemy błogą ciszę.

Tylko jaki próg wybrać?

Progi dzielimy głownie ze względu na materiał z jakiego są wykonane. Mamy zatem progi aluminiowe, które montuje się nawet przy drewnianych drzwiach, ponieważ ciepły próg aluminiowy nie tylko zabezpiecza przed powstawaniem mostków termicznych i przemarzaniem. Jest też trwały i nie wymaga żadnych szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych.
Gorzej z progiem drewnianym. Jeśli na taki się zdecydujemy, musimy pamiętać, że nie jest odporny na długotrwałe zawilgocenie, wymaga pielęgnacji i konserwacji, przynajmniej ponownego polakierowania, może się też zdarzyć, że po latach eksploatacji trzeba go będzie wymienić na nowy. Jeśli zatem pytacie jaki próg wybrać, zdecydowanie polecamy ciepły próg aluminiowy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.