Przejdź do treści

Czy przeszklone drzwi są bezpieczne?

Dwa najpopularniejsze rozwiązania jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne to drzwi pełne i drzwi przeszklone, które wybrać?

Jedną z największych zalet drzwi zewnętrznych przeszklonych jest fakt, że wpuszczają do wnętrza mnóstwo naturalnego światła. Jednocześnie chcielibyśmy rozwiać wątpliwości dotyczące waszej prywatności – czasami słyszymy, że nie chcecie drzwi przeszklonych, bo będą wam ludzie zaglądali do domu. Nie musi tak być. Możecie przecież wybrać drzwi z szybami refleksyjnymi, które tworzą od zewnątrz powłokę o właściwościach lustrzanych.

Inną opcją są szyby nieprzezierne, czyli piaskowane lub mleczne. Mają one kolor popielato-biały i sprawdzają się nawet w przypadku bardzo dużych przeszkleń. Można też pomyśleć o zestawie szybowym z lustrem weneckim odbijającym część światła, który gdy jesteśmy wewnątrz pozwalają zobaczyć, co dzieje się za drzwiami. Aplikacje szklane w drzwiach zewnętrznych potrafią być ich największym atutem estetycznym.

Nie należy się też bać o bezpieczeństwo, bo mocny, kilkuwarstwowy pakiet szybowy zamontowany w drzwiach zewnętrznych potrafi podnieść ich klasę antywłamaniowości i odporność na uszkodzenia. Dzięki temu nasz dom staje się bezpiecznym miejscem. Nie bójmy się zatem drzwi z przeszkleniami. Dzięki nim nie tylko będziemy mieć nowocześnie wyglądający dom, ale zaoszczędzimy też na rachunkach za energię elektryczną dzięki naturalnemu doświetleniu pomieszczeń .

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.