Co szkodzi drzwiom zewnętrznym?
Co najbardziej szkodzi drzwiom zewnętrznym, a konkretnie okleinie na tych drzwiach? Do wczoraj odpowiedziałbym, że niewłaściwa eksploatacja na przykład czyszczenie albo wystawienie - długoletnie - na czynniki zewnętrzne, w zdecydowanej większości przypadków drzwi wejściowe najbardziej narażone są na złe warunki atmosferyczne, czyli deszcz, śnieg, wysokie i niskie temperatury, wiatr i duże nasłonecznienie.

Jednak dzisiaj zmieniłem zdanie. Okleinie na drzwiach zewnętrznych najbardziej szkodzą eksperymenty moich dzieci. Drzwi zewnętrzne są albo malowane proszkowo, albo laminowane specjalnymi okleinami. Jedną z najpopularniejszych jest okleina PCV.PCV to polichlorek winylu – popularny materiał o szerokim zastosowaniu, zapewniający dobrą izolacyjność.

Ważnym parametrem okleiny jest gęstość folii, przekładająca się oczywiście na jej grubość Materiały o wysokiej gramaturze są bardziej trwałe, zapewniają drzwiom lepszą ochronę przed uderzeniami, zarysowaniami, zadrapaniami czy ścieraniem. Każdego dnia powłoka drzwi wystawiona jest na działanie dotyku – naszych dłoni, ubrań, bawiących się dzieci czy zwierzaków domowych. Dlatego też ścieranie jest nieuniknione, ale dobra oleina radzi sobie z takimi wyzwaniami i jeśli będziemy o nią dbać, czyścić drzwi odpowiednimi środkami, będzie nam w nienagannym stanie służyła przez lata.

Uwaga! Żadna powłoka na drzwiach nie przetrwa jednak wykonywania płaskorzeźby przy pomocy nożyczek, śrubokrętu i noża tapicerskiego oraz prób naprawiania uszkodzeń na gorąco, na przykład opalarką do okien. 
Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.

Kontakt

PCW BUD
06-461 Regimin, ul. Mościckiego 43
tel/fax +48236733205, fax 23 673 21 65
kom. 513 109 179
NIP:566-149-65-26
biuro@wenter.pl

Media społecznościowe

Linki

Formularz kontaktowy

Masz pytanie ?
Chcesz zapytać o produkt?
Wypełnij formularz kontaktowy