Przejdź do treści

Czy można pomalować drzwi z okleiną PCV?

Wiosna nastraja nas optymistycznie i skłania do upiększania otoczenia. Doprowadzamy do porządku nasze działki, ogrody i balkony. Dbamy o kwiaty, krzewy i trawę. Czyścimy co się da, żeby lśniło w słońcu. Kiedy elewacja domu została już odświeżona, a kostka na podjeździe porządnie wyszorowana, wzrok mojej małżonki padł na drzwi. A może by je tak pomalować – zapytała.

Drzwi mamy piękne w okleinie PCV z przeszkleniami, czy takie drzwi można malować? Jak najbardziej. Trzeba odpowiednio zabezpieczyć elementy, których nie chcemy pomalować,  zdemontować klamkę i zamek, odpowiednio przygotować podłoże, dobrać właściwą farbę i przystąpić do malowania. Nakładamy warstwę podkładową. Dbając o to żeby kolejne warstwy były nałożone precyzyjnie i cienko malujemy farbą właściwą.

Czym malować okleinę na drzwiach? Najlepszy będzie wałek z gąbki (jeśli używasz farby alkidowej) lub flokowy (jeśli malujesz emalią akrylową). Pozwoli on bowiem w sposób równomierny rozprowadzić farbę i nie pozostawi żadnych smug. Możesz też pomalować drzwi przy pomocy pistoletu do farb. Obiecałem żonie, że pomaluję nasze drzwi, ale dopiero za kilka lat, kiedy – być może – będą już wymagały renowacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.