Przejdź do treści

Artykuł prasowy – Tygodnik Ciechanowski

PIERWSZY BYŁ DREWNIANY RYGIEL

Przytaczając złotą myśl – Nowe drzwi są zawsze, po zamknięciu starych. – nie sposób nie podać przykładu firmy PCW BUD, która w czerwcu ubiegłego roku zatrzasnęła za sobą erę tradycyjnych zamków drzwi zewnętrznych, otwierając się na nowoczesne technologie. W tym przypadku są to drzwi z zamkiem elektronicznym, które całkiem przełamują dotychczasowe konwenanse.

Nowością jest możliwość otwierania zamków w drzwiach za pomocą pilota, klawiatury numerycznej, breloku zbliżeniowego a nawet telefonem. Jednak wszystkie te opcje nie wykluczają tradycyjnego klucza, który zostaje do awaryjnego otwierania w przypadku braku prądu.

Producent drzwi Magic Door daje nam również możliwość podłączenia systemu do centrali alarmowej, dzięki czemu uzbrajając alarm drzwi zostają automatycznie zamknięte, a wspomniane wcześniej braki prądu wyeliminowane gdyż każdy alarm posiada własne zasilanie awaryjne z którego skorzysta centrala do otwarcia nam domu.

Kontaktrony – jest to kolejna nowość, którą rozpieszcza nas technologia. W przypadku niezamierzonego otwarcia drzwi system zamknie je sam, co jednak nie powinno się zdarzyć dzięki zastosowaniu zasuwek guzików na pilotach.

Ciechanowska firma prezentując i wprowadzając na rynek drzwi o adekwatnie wdzięcznej nazwie Magic Door poczyniła wielki ukłon w stronę tzw. ”Inteligentnych Domów” utrzymując się w rozsądnym przedziale cenowym.

Możliwości, jakie daje Nam dzisiejsza technologia ograniczone są jedynie wyobraźnią – przekonują technolodzy i inżynierowie. Mając bramę wjazdową i garażową na pilota możemy wszystko zintegrować w jeden system, ponieważ razem z drzwiami proponowane są sterowniki do istniejących już napędów, dzięki czemu jednym pilotem możemy obsługiwać istniejące już udogodnienia. Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy podjeżdżamy pod dom i JEDNYM pilotem otwieramy bramę, garaż, drzwi wejściowe a nawet zapalamy światło na podjeździe.

Należy pamiętać, że zastosowanie elektronicznego zamka jedynie względnie podnosi cenę przy zastosowaniu wysokiej jakości materiałów w samych drzwiach, bo przecież Nasza rodzima firma oferuje również drzwi ze standardowym zamkiem na klucz pod marką WENTER.

Warto wspomnieć, że producent opatentował swój produkt, który powstał dzięki ambicjom, sumienności i zaangażowaniu wszystkich pracowników, co przekłada się również, na jakość obsługi klientów indywidualnych jak i hurtowych, których serdecznie zapraszamy na ul. Głowackiego 1 (róg Tatarskiej).