Przejdź do treści

A co pod okleiną ???

Panie Adamie zacznijmy od tego co każdy z nas widzi patrząc na drzwi. Proszę nam wyjaśnić termin drzwi stalowe.

– Mając na myśli drzwi stalowe, mówimy o budowie samego skrzydła, gdzie zewnętrzna powłoka wykonana jest z blachy stalowej – oczywiście ocynkowanej, powlekanej laminatem PCV initującym strykturę drewna a wypełnienie to piana poliuretanowa lub polistyren spieniony.
Należy jednak pamiętać że drzwi jako całość to również ościeżnica. Nasza firma oferuje cztery modele ościeżnic min. stalową, drewnianą, ciepłą aluminiową lub zupełną nowość czyli ościeżnicę drewniano stalową, która świetnie zastępuje o wiele droższą ościeżnice aluminiową nie ustępując jej w parametrach izolacyjnych Cieplnej.

Zostańmy przy samym skrzydle. Jaka jest pańska opinia na temat materiałów użytych do jego budowy?

Jednym z najważniejszych elementów budowy skrzydła jest rodzaj użytej blachy.
Z poprzednich lat znamy przypadki wielu producentów używającej zwykłej nieocynkowanej stali co niestety kończyło się mikrokorozją między blachą a okleiną, co powodowało ich rozwarstwienie i w następstwie całkowitą korozję.

Wiec uważa Pan że ocynkowanie blachy jest receptą na długowieczność drzwi?!

Samo ocynkowanie blachy jest składową wytrzymałości i jakości drzwi.
Po raz kolejny odzywa się moje wieloletnie doświadczenie, które przypomina mi o tzw. ”chińskich” drzwiach gdzie ocynk był stosowany jednostronnie dla obniżenia kosztów a reklamowano je jako ocynkowane. W tym przypadku kupujący nie wiedział z której strony jest ocynk, więc tak jak wcześniej wspomniałem odeszła nam okleina i drzwi korodowały od zewnątrz co było widoczne lub korozja postępowała od wewnątrz co osłabiało konstrukcję a w następstwie drzwi rozpadały się pod własnym, ciężarem.

Czy Wasza produkcja przewidziała takie sytuacje?

Oczywiście. Jesteśmy jednym z niewielu Polskich producentów, którzy stosują obustronny ocynk eliminując kwestie korozji, co jest największym wrogiem drzwi stalowych.

Pozostając przy kwestii budowy skrzydła oraz jego standardowych wymiarach, wiemy że Wasza firma produkuje skrzydła pod wymiar a co w przypadku samodzielnego ich skracania?

Jasne, dopuszczone są takie zabiegi, jednak nie polecamy wykonywania samodzielnego skrótu przez niedoświadczone osoby a tym bardziej ogólnodostępnymi tarczami do metalu, które podczas cięcia przegrzewają bardzo ważną warstwę ocynku powodując korozję w miejscu cięcia. Nasz skrót fabryczny jest wykonywany tzw. metodą zimną która to nieodpaża ani nie odkształca drzwi.

Powiedział Nam Pan o jakości i zaletach materiałów, jednak rynek mówi o wypaczaniu drzwi stalowych.

Wypaczanie czy też wyginanie drzwi może mieć miejsce niezależnie od tego czy są to drzwi stalowe, drewniane czy PVC, wszystko zależy od jakości użytych materiałów oraz technologii ich wykonania a dzięki wieloletniemu doświadczeniu udało nam się uporać z wszelkimi kaprysami naszego klimatu.
Konstrukcja skrzydła czyli połączenie połaci zewnętrznej i wewnętrznej została opracowana pod względem Polskiego klimatu mając na uwadze wahania temperatur zewnętrznych oraz czasem ogromne różnice nawet 40 stopni Celsjusza między wnętrzem domu a zewnętrznymi warunkami.

Razem z Panem Adamem zachęcamy do zapoznania się z kolejnymi artykułami oraz zapraszamy do odwiedzenia Jego punktu handlowego w Ciechanowie przy ulicy Głowackiego 1 gdzie on sam lub wykwalifikowani pracownicy bardzo chętnie odpowiedzą na wszelkie nurtujące pytania poprzedzające tematy naszych kolejnych artykułów.

z Adamem Długołęckim
Rozmawiał
Piotr Bastecki