Przejdź do treści

Artykuł prasowy-inteligentne drzwi z funkcją smartfon

Panie Adamie rozmawialiśmy już o budowie drzwi, gdzie omówił Pan technologię oraz materiały wykorzystywane do ich produkcji. Omówmy następnie tytuł naszego artykułu.

Co może nam Pan powiedzieć o zamkach stosowanych w waszych drzwiach?

-Stosując się do zasady firmy: Polski produkt to Polska praca, w naszych drzwiach montujemy zamki dobrze znanego i sprawdzonego Polskiego producenta.

Zgadza się. Jednak Wasza firma największą sławę na rynku zdobyła dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu zamków elektronicznych.

-Oczywiście, firma PCW BUD jest właścicielem dwóch marek drzwi, WENTER oraz MAGIC DOOR. Do tej pory działaliśmy tak jak reszta producentów drzwi, produkowaliśmy to, co wszyscy i to na co jest popyt. Jednak dzięki innowacyjnemu podejściu i zaangażowaniu nas wszystkich stworzyliśmy elektroniczny zamek.

Pamiętamy z poprzednich artykułów co to jest elektroniczny zamek. Skąd pomysł Panie Adamie?

-My wszyscy jako ludzie z natury jesteśmy bardzo wygodni. Pierwszym pomysłodawcą był producent zamków centralnych w samochodach co dzięki temu rozwiązaniu pozwoliło nam użytkownikom przenieść pomysł do bram wjazdowych, bram garażowych, a nawet rolet zewnętrznych.
Pomyśleliśmy, czemu by nie zastosować tego wygodnego rozwiązania w drzwiach wejściowych.
Pragnę przypomieć, że produkt jest zastrzeżonym patentem, a o sprzedaz systemu zabiegają innni duzi producenci.

Jesteście producentem dwóch marek, Wenter i MD. Co łączy te dwa produkty?

– Wspólną cechą tych dwóch marek jest wysoka jakość wykonania a MAGIC DOOR jest bogatszą wersją drzwi WENTER. Jest to swoiste AMG wśród drzwi.

To znaczy, że tylko wasz drzwi może przystosować do systemu inteligentnych drzwi?

-Do pewnego momentu tak, jednak wprowadzając z 1 lipca nasz nowy katalog oraz ulegając namowom klientów wprowadziliśmy usługę montażu systemu elektronicznego zamka w tzw. „obcych drzwiach”.

Czyli nie trzeba kupować u państwa całych drzwi? Można kupić sam system?

-Przykro mi, samego systemu nie możemy nikomu sprzedać, ponieważ jest chroniony patentem a początkowym zamysłem było stosowanie go tylko i wyłącznie w naszych drzwiach.
Jednak wychodząc naprzeciw potrzeb klientów od 20 września wprowadzamy usługę montażu elektroniczny zamków z system sterowania w drzwi dostarczone przez klienta a nawet drzwiach już zamontowanych w domu u klienta.
Możemy również wszystko skonfigurować tak aby klient bramę garażową, wiazdową czy też drzwi otwierał jednym urządzeniem np. pilotem.

Rozmawiamy cały czas o pilocie a przeglądając wasz katalog można przeczytać o rozwiązaniach typu klawiatura numeryczna, breloki zbliżeniowe lub funkcja smartfon.

-Zgadza się. Elektroniczny zamek to nie tylko pilot, który był głównym założeniem. Biegnąc z duchem czasu nasze drzwi otworzymy kartą, pilotem lub na kod, a nawet wszechobecnym smartfonem, który pozwoli nam na sprawdzenie statusu zamka (otwarty/zamknięty). Dzięki aplikacji na telefonie sprawdzimy, czy drzwi są zamknięte lub otwarte, kiedy zostały zamknięte lub otwarte, ale również te same dane możemy sprawdzić odnośnie do bramy wjazdowej czy też garażowej.

Czyli zajmujecie się tworzeniem tak zwanych inteligentnych domów?

-Tak. W obecnej chwili jesteśmy w stanie łączyć ze sobą wszystkie istniejące już rozwiązania napędów. Zainteresowanych zapraszamy do biura, PCW-BUD ul. Głowackiego 1 w Ciechanowie lub na stronę wenter.pl jak również proszę dzwonić 502 111 489 a postaram się odpowiedzieć na Państwa pytania

Z Adamem Długołęckim

rozmawiał Piotr Bastecki