Pokaż kotku, co masz w środku
Jest takie coś, co ma rewelacyjne właściwości termoizolacyjne i jest wykorzystywane w wielu dziedzinach naszego życia. Wielu z was zamęczało w dzieciństwie otoczenie, piszcząc poślinionym uprzednio kawałkiem po szybach, wielu ociepliło tym dom lub podłogę, wielu dostaje w tym jedzenie na wynos.

Na pewno wielu na tym siedziało, chwaląc sobie wygodę wypełnionych granulatem puf, dostosowujących się do ciała użytkownika. Wasze dzieci mają w domu wypełnione tym zabawki. Cóż to takiego? Polistyren, czyli to coś, czym ocieplamy nasze stalowe drzwi – oto odpowiedź na pytanie: „ a co jest w środku?”- polistyren spieniony.
Polistyren jest tworzywem sztucznym uzyskiwanym w procesie polimeryzacji styrenu (organicznego związku chemicznego). Należy do grupy poliolefin, czyli polimerów (substancji chemicznych o dużej masie cząsteczkowej), które składają się tylko z węgla i wodoru.

Polistyren znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie. Ze spienionego i ogrzanego parą wodną polistyrenu otrzymuje się styropian, powszechnie stosowany m.in. jako materiał termoizolacyjny,  jeden z najefektywniejszych materiałów termoizolacyjnych na rynku. Ma  bardzo dobre parametry cieplne. Jest to materiał bardzo lekki, odporny na czynniki biologiczne i działanie wilgoci.

Spieniony polistyren (EPS) został wprowadzony na rynek przez BASF w 1949 roku. Powstaje w wyspecjalizowanych zakładach z granulek polistyrenu zawierających porofor, które pod wpływem pary wodnej pęcznieją. Pomiędzy posklejanymi kulkami występują pustki powietrzne. Ilość pustek powietrznych zależy od gęstości styropianu, a ta z kolei decyduje o wytrzymałości. Spieniony polistyren jest dostępny w sprzedaży także w postaci granulatu, który oprócz już wymienionych przez nas zastosowań, można też spotkać w materacach rehabilitacyjnych oraz anty odleżynowych i jako wypełnienie podłóg (np. przestrzeni pomiędzy legarami) oraz jako lekkie kruszywo do wyrobów z betonu. Musicie przyznać, że to bardzo wszechstronny materiał.
Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.

Kontakt

PCW BUD
06-461 Regimin, ul. Mościckiego 43
tel/fax +48236733205, fax 23 673 21 65
kom. 513 109 179
NIP:566-149-65-26
biuro@wenter.pl

Media społecznościowe

Linki

Formularz kontaktowy

Masz pytanie ?
Chcesz zapytać o produkt?
Wypełnij formularz kontaktowy