Przejdź do treści

Ochrona przed utratą temperatury

Jednym z głównych zadań drzwi wejściowych jest ochrona przed warunkami atmosferycznymi. Dobrze dobrane drzwi zapobiegają przenikaniu ciepła na zewnątrz, a co za tym idzie – pomagają w utrzymaniu odpowiedniej temperatury w domu.


O tym, w jakim stopniu drzwi chronią przed utratą temperatury informuje tzw. przenikalność cieplna (Ud) drzwi. Wartość Ud różni się w zależności od materiału, z którego wykonane jest skrzydło oraz jego konstrukcji. Oscyluje ona najczęściej pomiędzy 1 – 2,5 W/(m²K). Wybierając drzwi należy pamiętać, że wartość przenikalności cieplnej dla drzwi zewnętrznych w nowych domach nie powinna przekraczać 1,5 W/(m²K) a od 2021 roku 1,3 W/(m²K).


Na ocieplenie drzwi ma wpływ przede wszystkim ich wypełnienie. Najpopularniejsze materiały wypełniające to jednak styropian lub pianka termoizolacyjna. Nie bez wpływu na przenikalność cieplną drzwi jest także grubość samego skrzydła.


Dodatkowym elementem zabezpieczającym przed wpływem czynników atmosferycznych jest ościeżnica. Na rynku dostępne są ościeżnice, o podwyższonych właściwościach termicznych, które skutecznie zmniejszają termo przepuszczalność drzwi.

Jeśli zależy Ci na oszczędności energii, nasze drzwi będą najlepszym wyborem dla Ciebie.