Jak wyregulować zawias 3d a jak splatany
Zawiasy są niezwykle ważnym elementem każdych drzwi, a ich poprawne działanie ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i wygody użytkowania.
 
Najpierw sprawdzamy zawias splatany. Składa się on z trzech części:
- Pierwszą częścią jest element wkręcany w ościeżnicę, drugą element wkręcany w skrzydło, a trzecią częścią jest bolce, który przetacza się przez obie części i łączy je ze sobą.
W przypadku potrzeby regulacji drzwi z zawiasami splatanymi konieczne jest wyjęcie bolca, który łączy obie części zawiasu. Następnie można wyregulować położenie drzwi w zależności od potrzeb. Jeśli chcemy docisnąć skrzydło do ościeżnicy, należy wkręcić część zawiasu, która znajduje się w ościeżnicy.
Podobnie postępujemy, gdy chcemy przesunąć skrzydło względem ościeżnicy. W tym przypadku należy przekręcić część zawiasu, która znajduje się w skrzydle. Ta część również posiada gwint, który po przekręceniu pozwala przesunąć skrzydło w lewo lub w prawo.
 
Inna sytuacja jest z zawiasem 3D – tu aby wyregulować drzwi, wystarczy dokręcić lub odkręcić odpowiednie śruby. W ten sposób można regulować pozycję drzwi w pionie oraz w poziomie, co umożliwia idealne dopasowanie ich do ościeżnicy. Co więcej, aby zdjąć drzwi z zawiasu 3D, również nie trzeba usuwać bolca łączącego części jak to jest w zawiasie splatanym, co znacznie ułatwia proces wymiany drzwi lub ich naprawy.
Zaletą zawiasów 3D w porównaniu do zawiasów splatanych jest dodatkowa możliwość regulacji góra-dół, co pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie drzwi do ościeżnicy. Dzięki temu można uniknąć problemów z niedokładnym dopasowaniem drzwi i niepożądanymi szczelinami.
Chcecie poznać szczegóły regulacji obu rodzajów zawiasów? zobaczcie film na którym Wam o tym opowiem i serdecznie zapraszam.


Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.

Kontakt

PCW BUD
06-461 Regimin, ul. Mościckiego 43
tel/fax +48236733205, fax 23 673 21 65
kom. 513 109 179
NIP:566-149-65-26
biuro@wenter.pl

Media społecznościowe

Linki

Formularz kontaktowy

Masz pytanie ?
Chcesz zapytać o produkt?
Wypełnij formularz kontaktowy