Przejdź do treści

Czy drzwi wejściowe można pastować?

Naszym klientom służymy nie tylko jako dostawcy najwyższej jakości drzwi, ale także jako wsparcie i konsultanci w różnych tematach z drzwiami związanymi. Ostatnio nawet rozstrzygaliśmy dość intrygujący spór na temat pastowania drzwi wejściowych. Rozumiemy, że nasi klienci niesieni falą wiosennych porządków czyszczą, myją, olejują, pastują i polerują różne powierzchnie, w tym podłogi, ale że czasami zapędzą się w tym pastowaniu nawet na drzwi.

Zaskakujące nieprawdaż? Czy pastowanie drzwi jest konieczne? Oczywiście, że nie. Drzwi zewnętrzne wymagają czyszczenia wilgotną (nie mokrą) ściereczką przy użyciu delikatnych środków myjących, czasami wystarczy sama woda. Elementy metalowe czyścimy z dużą ostrożnością, żeby ich nie porysować, przeznaczonymi do tego celu preparatami i możemy je wypolerować. Co jednak jeśli drzwi zostały wypastowane i to na dokładkę pastą do podłogi? Pasty do podłóg zazwyczaj są woskowo – rozpuszczalnikowe, zawierają często naturalny wosk pszczeli – te bardziej luksusowe, pielęgnuje się nimi powierzchnie drewniane i korkowe, nie zaszkodzą zatem waszym drzwiom.

Jeśli już zdarzyło wam się wypastować drzwi, postępujcie z nimi jak z podłogą, wypastowane wyfroterujcie delikatną, miękką tkaniną, powinny się trochę bardziej błyszczeć, ale nie dajemy gwarancji, bo – szczerze mówiąc– sami nigdy tego nie robiliśmy i w sumie wam też tego nie polecamy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.