Przejdź do treści

Czasem można się potknąć – O czym mowa?

Już był w ogródku, już witał się z gąską, czyli stanął przed sukcesem, mniej istotne jest czy mu się udało go osiągnąć. Jeśli nie, to pokonywał kolejne pojawiające się na jego drodze. Kiedy odwiedzał dentystę – nie zawsze z własnej woli – mówił, że bez znieczulenia nie da rady, bo ma bardzo niski. O czym mowa?

Jest to zarówno trudna do pokonania przeszkoda stojąca na drodze do sukcesu, wielkość graniczna, mała kaskada, poprzeczne wybrzuszenie na drodze skłaniające kierowcę do ograniczenia prędkości jak i wejście do domu. W ludowej tradycji przenosi się przez niego świeżo poślubioną małżonkę, na rękach oczywiście.

Próg – listwa w podłodze na styku dwóch pomieszczeń, dolna część futryny. Decydując się na drzwi oraz wykończenie podłogi, musimy również dokonać wyboru w kwestii progów – zarówno ich obecności, jak i rodzaju.  Próg ma głównie za zadanie zablokować dostęp zimnego powietrza do wnętrza, a także maksymalnie wygłuszyć przestrzeń pod drzwiami, więc – mimo że czasami się o niego potykamy – jest jednak pożytecznym elementem wykończenia. Progi mogą być wykonane z różnych materiałów, z tego względu możemy wymienić trzy główne grupy progów Pierwsza to progi metalowe – zdecydowanie wyróżniają się bardzo dużą trwałością, wykonane są zazwyczaj z aluminium, należą jednak do dość zimnych, chociaż jest to bardzo często stosowane rozwiązanie w drzwiach wejściowych, zapewne dlatego, że występują też progi aluminiowe z izolacją termiczną.

Drugie to progi drewniane, najbardziej tradycyjne rozwiązanie, stare jak świat i drzwi, lecz wciąż cieszące się dużą popularnością. Progi tego typu są dość uniwersalne, wyróżniają się dużą estetyką, dają się malować na różne kolory, no i należą do najszczelniejszych i najcieplejszych, są zawsze chętnie wybieraną opcją. Trzecie – najtańsze rozwiązanie – wyróżniające się dobrą szczelnością i bardzo dużą różnorodnością wzorów, są progi PCV. Niestety mają niską odporność na uszkodzenia, więc nie polecamy ich stosowania w drzwiach zewnętrznych, możecie je jedynie wykorzystać we wnętrzach, jeśli oczywiście decydujecie się na posiadania w domu progów wewnętrznych.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.