drzwi jakie wybrać?W serii tematycznych artykułów, przybliżymy Państwu zagadnienia, które warto znać i którymi należy się kierować, przy wyborze drzwi zewnętrznych.
Niestety wielu nierzetelnych producentów oraz niczym niepotwierdzone informacje z Internetu zaśmiecają nam głowę tzw. "wiedzą bezużyteczną".


W kolejnych artykułach omówimy tematy ogólne jak i zagadnienia techniczne, które wbrew powszechnemu przekonaniu dotyczą nie tylko projektantów.

My jako użytkownicy powinniśmy znać przynajmniej część problemów i rozwiązań technicznych, a tym bardziej zagadnień codziennego użytkowania, ażeby nie dać złapać się w pułapkę nieuczciwych sprzedawców oraz samemu potrafić wybrać towar w zależności od naszych potrzeb lub zasobności portfela, ponieważ nie zawsze droższe znaczy lepsze. Wielu mniejszych producentów potrafi wykonać towar jakościowo dobry, a nawet bardzo dobry. Duży producent może bazować na marce lub "znaczku" czyli rozpoznawalności.Mało kto z nas przy wyborze drzwi zadawał sobie pytanie czym dokładnie jest akustyka lub termika drzwi. Jedynie w katalogach widzimy mało zrozumiałe oznaczenia typu 28 dB lub 1,1 W/m2*K, ale czy przynajmniej połowa z nas rozumie te oznaczenia? Czy wiemy, która z tych wartości powinna być większa, która mniejsza? Zwracamy uwagę na grubość drzwi, bo podobno im grubsze tym lepsze i cieplejsze, ale czy koniecznie? Wypełnienie też ma znaczenie. Czy ktokolwiek zwraca uwagę na zawiasy? Wybrać dwu częściowe, czy trzyczęściowe...? Zapewniamy Państwa że mało kto przywiązuje uwagę do takich szczegółów a wpływ na dalsze użytkowanie jest ogromny bo przecież drzwi to zakup na lata a nie na sezon lub dwa. Do omówienia pozostają również takie kwestie jak ościeżnica czyli technologia oraz materiały użyte do jej wykonania, skrzydło wraz z materiałami do jego produkcji, uszczelki zapewniające szczelność naszym drzwiom, wreszcie próg wieńczący nasze wejście, nie zapominając o zamkach i ich jakości oraz ilości. Na końcu wspomnimy o wyglądzie drzwi i materiałach użytych do wykończenia, ponieważ wygląd jest kwestią jedynie gustu, a jednak często stawiany na pierwszym miejscu.
Dzięki serii artykułów dowiecie się Państwo jak połączyć te dwie odrębne cechy. Jak połączyć wygląd z jakością, które nie zawsze idą w parze ze względu na poszukiwane przez producentów oszczędności wymuszone sytuacją na dzisiejszym rynku

Serdecznie zapraszamy do dalszej, niekoniecznie żmudnej technicznej lektury. Bardzo chętnie poruszymy każdy temat dotyczący drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, okien, bram garażowych, drzwi technicznych oraz innych tematów stolarki otworowej.

Z pytaniami, sugestiami, czy uwagami zapraszamy pod adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub dla korzystających z Facebooka oczywiście do komentowania i zadawania pytań.

Piotr Bastecki

Kontakt

PCW BUD
06-461 Regimin, ul. Mościckiego 43
tel/fax +48236733205, fax 23 673 21 65
kom. 513 109 179
NIP:566-149-65-26
biuro@wenter.pl

Media społecznościowe

Linki

Formularz kontaktowy

Masz pytanie ?
Chcesz zapytać o produkt?
Wypełnij formularz kontaktowy