Próg drewniany czy stalowy?
Chcecie mieć ciepło w domu, w tym celu wybraliście odpowiednie drzwi, ale musicie pamiętać, że bardzo ważnym elementem są progi. Próg ma głównie za zadanie zablokować dostęp zimnego powietrza do wnętrza, a także maksymalnie wygłuszyć przestrzeń pod drzwiami, więc - mimo że czasami się o niego potykamy - jest jednak pożytecznym elementem wykończenia.
Progi mogą być wykonane z różnych materiałów, z tego względu możemy wymienić dwie główne grupy progów Pierwsza to progi metalowe – zdecydowanie wyróżniają się bardzo dużą trwałością, wykonane są zazwyczaj z aluminium lub stali nierdzewnej, należą jednak do dość zimnych, chociaż jest to bardzo często stosowane rozwiązanie w drzwiach wejściowych, zapewne dlatego, że występują też progi aluminiowe z izolacją termiczną. Drugie to progi drewniane, najbardziej tradycyjne rozwiązanie, stare jak świat i drzwi, lecz wciąż cieszące się dużą popularnością.

Progi tego typu są dość uniwersalne, wyróżniają się dużą estetyką, dają się malować na różne kolory, no i należą do najszczelniejszych i najcieplejszych, są zawsze chętnie wybieraną opcją.
Wykonaliśmy pewien eksperyment - chętnych do zapoznania się z nim zapraszamy na nasz kanał na Youtube. Co prawda zawsze wiedzieliśmy, że progi drewniane są zdecydowanie cieplejsze, to wynik tego eksperymentu trochę nas zaskoczył.
Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.

Kontakt

PCW BUD
06-461 Regimin, ul. Mościckiego 43
tel/fax +48236733205, fax 23 673 21 65
kom. 513 109 179
NIP:566-149-65-26
biuro@wenter.pl

Media społecznościowe

Linki

Formularz kontaktowy

Masz pytanie ?
Chcesz zapytać o produkt?
Wypełnij formularz kontaktowy