Jak prawidłowo wymierzyć otwór drzwiowy
Wymierzanie otworów drzwiowych to zagadnienie, któremu możemy podołać samodzielnie, jednak wielu z nas decyduje się na skorzystanie z usług wyspecjalizowane firmy, chcąc uniknąć ewentualnych błędów.

Na co musicie zwrócić uwagę, jeśli zabierzecie się do tego sami?
Musicie pamiętać, że cała operacja umieszczania drzwi w otworze sprowadza się właściwie do prawidłowego obsadzenia ościeżnicy. Zamówienie właściwych drzwi musi być poprzedzone dokładnymi pomiarami otworu drzwiowego - bo zakładamy, że takowy już posiadacie i nie musicie samodzielnie rozbijać ściany.

Jak ustalić wymiary otworu drzwiowego?
Po pierwsze musicie się zdecydować czy ma to być 90 cm, czy planujecie drzwi o niestandardowych wymiarach. Po drugie musicie się zdecydować czy wybierzecie ościeżnice stałe, czy ościeżnice regulowane. Ościeże przygotowujemy przez uzupełnienie ubytków. Otwór w ścianie mierzymy, zazwyczaj szerokość samego otworu powinna być większa o około 3 centymetry od całkowitej szerokości drzwi z ościeżnicą i o około 5 centymetrów wyższa.
Pamiętajcie też, że prawo budowlane głosi, że drzwi zewnętrzne powinny mieć światło przejścia przynajmniej 90 centymetrów szerokości oraz 200 centymetrów wysokości

Pomiary robimy w świetle muru: wysokość mierzymy w kilku miejscach od gotowej podłogi typu płytki panele itp. i zapisujemy najmniejszy uzyskany wymiar. Szerokość też mierzymy w kilku miejscach, do tego mierzona w kilku miejscach grubość muru i przy ościeżnicach stałych jeżeli różnica nie przekracza 1cm zapisujemy najszerszy uzyskany wymiar, dla ościeżnic regulowanych najmniejszy.

Zaopatrzcie się koniecznie w porządną poziomicę, bo warto jeszcze sprawdzić czy ściany trzymają pion.
Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.

Kontakt

PCW BUD
06-461 Regimin, ul. Mościckiego 43
tel/fax +48236733205, fax 23 673 21 65
kom. 513 109 179
NIP:566-149-65-26
biuro@wenter.pl

Media społecznościowe

Linki

Formularz kontaktowy

Masz pytanie ?
Chcesz zapytać o produkt?
Wypełnij formularz kontaktowy