Jak naprawić zarysowane drzwi?
Po wyrównaniu i wygładzeniu zarysowania, należy je oczyścić – możecie do tego celu użyć benzyny ekstrakcyjnej lub Sintan Clean – chodzi o to, żeby dobrze odtłuścić powierzchnię..
Nadmiar farby usuwacie przy pomocy papieru i jakiegoś rozpuszczalnika np. wymienionej wcześniej benzyny ekstrakcyjnej. Wszystko fajnie – powiecie – ale zostało wgłębienie i rysę nadal widać. Żeby się  jej pozbyć całkowicie w następnym kroku użyjcie wosku. Najpierw dobierzcie jego kolor do okleiny– może się zdarzyć, że będziecie potrzebować dwóch albo i trzech kolorów.
A jak zachować strukturę drewna? Wystarczy kawałek metalu – po prostu wyskrobujecie drobne rowki tam, gdzie jest to konieczne.
Miejsce malowane co jakiś czas przecieramy odtłuszczaczem i nanosimy koleją warstwę koloru. Cierpliwość się opłaca.
Kupiliśmy nowe meble i pewnie nasza radość nie miałaby granic gdyby nie to, że przy wnoszeniu ich do domu, ucierpiały nasze drzwi wejściowe. Takie rysy na drzwiach fatalnie wyglądają, a więc trzeba coś na to poradzić.

Jeśli wasze drzwi uległy uszkodzeniu – zarysowaniu lub delikatnemu wgnieceniu-możecie naprawić je sami. Do tego typu działalności przyda się na pewno lakier, flamastry barwiące i wosk, specjalna szpachelka do wyrównywania powierzchni i odpowiednio dobrana włóknina ścierna.

Pierwsze co musicie zrobić, to wyrównać powierzchnię. Bądźcie przy tym bardzo uważni i delikatni.
Potem czeka was działalność artystyczna. Zarysowanie barwimy przy pomocy flamastra w odpowiednio dobranym do naszej okleiny kolorze.
Wosk szpachelką wciskamy w rysę, całość wygładzamy.
Przejście do następnego etapu wymaga odtłuszczenia całości ponownie. Bierzecie flamastry barwiące w odpowiednich kolorach i rysujecie strukturę słojów – oczywiście tak, aby jak najbardziej dopasować się do oryginalnego koloru.
Chcecie zobaczyć efekt takich działań? Zapraszamy do obejrzenia filmu na naszym kanale w Youtube:https://youtu.be/kCSVgGGK4Ss

Pisak korektor do naprawy drzwi różne kolory kupisz oczywiście w naszym sklepeie w dziale Zrób to sam
Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.

Kontakt

PCW BUD
06-461 Regimin, ul. Mościckiego 43
tel/fax +48236733205, fax 23 673 21 65
kom. 513 109 179
NIP:566-149-65-26
biuro@wenter.pl

Media społecznościowe

Linki

Formularz kontaktowy

Masz pytanie ?
Chcesz zapytać o produkt?
Wypełnij formularz kontaktowy