Co ma wisieć, musi mieć na czym
Masz ościeżnicę, próg, klamkę z zamkiem i drzwi tylko co z tego? W rzeczywistości bez zawiasów drzwi są tak naprawdę tylko pół produktem.

To za pomocą zawiasów skrzydło drzwi jest przymocowane do ramy i działa - otwiera się i zamyka. Skąd się wziął ten jakże pożyteczny wynalazek?

Dawno temu zawiasy były to drewniane pionowe czopy, wystające z obrysu drzwi. Stanowiły one integralną część drzwi. Czopy obracały się w otworach zwanych stępkami. Pierwotnie wszystkie drzwi i wrota we dworach i chałupach wiejskich obracały się na biegunach drewnianych. Z czasem miejsce biegunów drewnianych zajęły bieguny stalowe, a następnie stalowe zawiasy. Jak zdefiniować zawias? Jest to rodzaj okucia drzwi umożliwiającego ruch, składa się zazwyczaj z dwóch członów połączonych przegubowo, z których jeden jest przytwierdzony do skrzydła , drugi do ościeżnicy.  Oczywiście zawiasy do drzwi zewnętrznych domu to odrębna kategoria z uwagi na specyfikę produktu. Muszą charakteryzować się wysoką sprawnością oraz bardzo dobrą jakością.

Zawiasy zewnętrzne mają różnego rodzaju blokady przed wybiciem czy włamaniem, na przykład u nas są takie z trzema bolcami antywyważeniowymi, wyposażone w dwa zamki 3-ryglowe do tego dołóżcie jeszcze skrzydło o grubości 72 mm z blachy obustronnie ocynkowane, o grubości 0,6 mm pokryte okleiną PCV drewnopodobną odporną na warunki atmosferyczne ocieplone polistyrenem spienionym, z uszczelką; ościeżnicę stalową o grubości zabudowy 11 cm pokrytą okleiną w kolorze skrzydła, z uszczelką i regulacją docisku skrzydła; próg wykonany ze stali nierdzewnej zintegrowany z ościeżnicą, z uszczelką i macie nasze drzwi LUX 72 pełne. Z takimi drzwiami masz od razu gwarancję ciszy i spokoju.
Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Zadzwoń do nas po poradę lub jak Ci wygodniej wypełnij formularz kontaktowy.

Kontakt

PCW BUD
06-461 Regimin, ul. Mościckiego 43
tel/fax +48236733205, fax 23 673 21 65
kom. 513 109 179
NIP:566-149-65-26
biuro@wenter.pl

Media społecznościowe

Linki

Formularz kontaktowy

Masz pytanie ?
Chcesz zapytać o produkt?
Wypełnij formularz kontaktowy