Porady i inspiracje

Zapoznaj się z naszymi poradami w zakresie właściwości technicznych, doboru, parametrów technicznych naszych produktów. W tym dziale możesz mocno pogłębić swoją wiedzę PRZED zakupem drzwi, okien i innych produktów. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki ułatwią Ci wybór produktu o wysokiej jakości za rozsądną cenę.
 

Co szkodzi drzwiom zewnętrznym?

Co szkodzi drzwiom zewnętrznym?
Co najbardziej szkodzi drzwiom zewnętrznym, a konkretnie okleinie na tych drzwiach? Do wczoraj odpowiedziałbym, że niewłaściwa eksploatacja na przykład czyszczenie albo wystawienie - długoletnie - na czynniki zewnętrzne, w zdecydowanej większości przypadków drzwi wejściowe najbardziej narażone są na złe warunki atmosferyczne, czyli deszcz, śnieg, wysokie i niskie temperatury, wiatr i duże nasłonecznienie. Jednak dzisiaj zmieniłem zdanie.

Czytaj więcej: Co szkodzi drzwiom zewnętrznym?

Dlaczego latem przydają się szczelne drzwi?

Dlaczego latem przydają się szczelne drzwi?
Po co nam szczelne drzwi zimą wszyscy wiemy, chronią nas przed mrozem, powiewami zimnego powietrza i zmniejszają straty ciepła w domu, ale po co nam szczelne drzwi latem? Kiedy jest gorąco szukamy ochłody we wszelakich możliwych miejscach i z radością witamy każdy mniejszy lub większy przeciąg, wydawałoby się zatem, że nic bardziej pożądanego latem niż nieszczelne drzwi.

Czytaj więcej: Dlaczego latem przydają się szczelne drzwi?

Jaki próg wybrać?

Co zrobić kiedy zatrzasną się drzwi?
Po co nam próg zapytacie, człowiek się tylko o niego potyka. Może da się zrobić drzwi bez progowe? Pewnie da się, ale próg jednak przydaje się bardziej niż się wam wydaje. Próg spełnia naprawdę bardzo ważne funkcje. Jego podstawowym zadaniem jest zablokowanie dopływu zimnego powietrza do wnętrza domu, dodatkowo pozwala wygłuszyć przestrzeń pod drzwiami i tym sposobem zyskujemy błogą ciszę.

Czytaj więcej: Jaki próg wybrać?

Co zrobić kiedy zatrzasną się drzwi?

Co zrobić kiedy zatrzasną się drzwi?
Po powrocie z pracy zastałem moje dzieci na schodach przed domem przyodziane w kapcie i dresy. Tato drzwi się zepsuły – usłyszałem. Jak to się zepsuły? Same? Wzięły się i zepsuły? Dopytywałem, wiedziony doświadczeniem w kwestii zdolności moich dzieci do wszystkiego. No same, Maryśka próbowała naprawiać, ale się nie dało – odparło moje młodsze dziecko. Na samą myśl jak Maryśka mogła naprawiać drzwi, zimny dreszcz przebiegł mi po plecach.

Czytaj więcej: Co zrobić kiedy zatrzasną się drzwi?

Czy drzwi wejściowe można pastować?

Czy drzwi wejściowe można pastować?
Naszym klientom służymy nie tylko jako dostawcy najwyższej jakości drzwi, ale także jako wsparcie i konsultanci w różnych tematach z drzwiami związanymi. Ostatnio nawet rozstrzygaliśmy dość intrygujący spór na temat pastowania drzwi wejściowych. Rozumiemy, że nasi klienci niesieni falą wiosennych porządków czyszczą, myją, olejują, pastują i polerują różne powierzchnie, w tym podłogi, ale że czasami zapędzą się w tym pastowaniu nawet na drzwi.

Czytaj więcej: Czy drzwi wejściowe można pastować?

Wesołych Świąt!!!

Wesołych Świąt!!!
Czego chcielibyście sobie życzyć na te zbliżające się święta? Zapewne doskonałych, szczelnych, nieskrzypiących i pięknych drzwi ;-). Mamy takie dla was zawsze. Jednak dzisiaj chcielibyśmy życzyć wszystkim naszym klientom obecnym i przyszłym spokoju, psychicznej równowagi, poczucia bezpieczeństwa, czasu dla siebie, zdrowia i nieustającej radości z życia. Oby żyło nam się lekko, obyśmy byli zdrowi, obyśmy byli szczęśliwi.

Czytaj więcej: Wesołych Świąt!!!

Konserwacja zawiasów w drzwiach wyjściowych

Konserwacja zawiasów w drzwiach wyjściowych
Bez czego nie byłoby drzwi? Kusiło nas żeby zrobić szybką ankietę i zrobiliśmy. Podzielimy się niektórymi z udzielonych przez respondentów odpowiedziami. Bez klamki - dość popularna odpowiedź. Bez drzwi - po doprecyzowaniu ustaliliśmy, że chodziło o skrzydło drzwiowe. Bez zamka. Bez dziury w murze. Bez ościeżnicy. Bez zawiasów. Wszystkie te odpowiedzi są prawdziwe.

Czytaj więcej: Konserwacja zawiasów w drzwiach wyjściowych

Jak czyścić drzwi wejściowe?

Jak czyścić drzwi wejściowe?
Święta za pasem, a wiosna stała się faktem, nastał czas porządków wszelakich. Podjazdy zapewne umyte, ścieżki wygrabione, suche badyle usunięte z ogrodu i bratki posadzone. Przymierzacie się do umycia okien? Skoro już weźmiecie się za porządki, pamiętajcie żeby wyczyścić drzwi.

Czytaj więcej: Jak czyścić drzwi wejściowe?

Podkategorie

Kontakt

PCW BUD
06-461 Regimin, ul. Mościckiego 43
tel/fax +48236733205, fax 23 673 21 65
kom. 513 109 179
NIP:566-149-65-26
biuro@wenter.pl

Media społecznościowe

Linki

Formularz kontaktowy

Masz pytanie ?
Chcesz zapytać o produkt?
Wypełnij formularz kontaktowy