szklo ClimaGuard Premium2
Drutex wprowadził do swojej oferty szkło nowej generacji, ClimaGuard Premium2, dzięki czemu okna DRUTEX już w standardzie będą oferowały jeszcze lepsze parametry w zakresie izolacyjności termicznej i przepuszczalności światła. Nowoczesne szkło amerykańskiego koncernu Guardian będzie doskonałym uzupełnieniem oferty DRUTEX w zakresie stolarki przeznaczonej dla budynków energooszczędnych i pasywnych.
 
 
 
 
 
Zastosowanie szkła ClimaGuard Premium2 w oknach DRUTEX
DRUTEX jest jednym z pierwszych producentów w Polsce, którzy do swojej stolarki będą wykorzystywać szkło nowej generacji. ClimaGuard Premium2 będzie stosowane zarówno w podwójnych jak i potrójnych zestawach szybowych w produktach z PVC, aluminium jak i drewna i dostępne jest w ofercie DRUTEX od marca 2014.
„Celem wprowadzenia nowego szkła do oferty DRUTEX jest przede wszystkim dostarczenie Klientom produktów z najwyższej półki, o najlepszych możliwych parametrach. Nasza firma od lat tworzy standardy na rynku stolarki wprowadzając innowacyjne rozwiązania, które stanowią odpowiedź na rosnące potrzeby Klientów w kraju i za granicą. Szkło ClimaGuard Premium2 jest tego świetnym przykładem." – mówi Bogdan Gierszewski, Dyrektor ds. Produkcji DRUTEX S.A.
 
Lepsza przepuszczalność, czyli więcej naturalnego światła w pomieszczeniu
Biorąc pod uwagę, że ilość światła dziennego determinuje nasze samopoczucie i nastrój, wpływa bowiem na nasz organizm, humor, ale również decyduje o specyficznym klimacie wnętrza, a nawet jest świetnym sposobem na oszczędzanie energii elektrycznej, okna DRUTEX wyposażone w nowoczesne pakiety szybowe stanowią gwarancję realnych korzyści dla każdego.
Nowość w ofercie DRUTEX, szkło ClimaGuard Premium2, to gwarancja jeszcze większej ilości naturalnego oświetlenia w pomieszczeniu, a tym samym jaśniejszych i bardziej komfortowych wnętrz wymagających mniej sztucznego światła. Warto zaznaczyć, że w przypadku podwójnego szklenia wskaźnik przepuszczalności światła dla nowego szkła wynosi 82%, zaś w przypadku potrójnego zestawu parametr osiąga wartość 74%. To poprawa w stosunku do poprzedniej generacji szkła ClimaGuard aż o 5% w przypadku szklenia 4|-18-4-18-|4.
Co więcej, okna wyposażone w nową generację szkła wyróżniają się również lepszym wskaźnikiem oddawania barw sięgającym 97% dla potrójnego oraz 98% dla podwójnego szklenia. To wartość niemalże 100%, niemalże idealna dla uzyskania jasnych, doświetlonych pomieszczeń.
 
Polepszone wskaźniki izolacji termicznej, czyli więcej ciepła
W sytuacji gdy coraz ważniejsze stają się dla współczesnego Klienta kwestie związane z oszczędzaniem energii, nowoczesne szkło ClimaGuard Premium2 zyskuje jeszcze bardziej na znaczeniu. Optymalny poziom izolacji termicznej dla nowego szkła wynosi 0,5 W/(m²K) w przypadku potrójnego szklenia (4|18-4-18-|4) i 1,1 W/(m²K) dla zestawów dwuszybowych (4-16-|4) wypełnionych argonem, co pozwala znacznie zwiększyć izolacyjność całego budynku i tym samym zapewnia wysoki poziom energooszczędności. Jednocześnie dużo korzystniejszy jest bilans energetyczny uzyskiwany dzięki lepszemu współczynnikowi przepuszczalności całkowitej energii promieniowania słonecznego g o prawie 7% dla potrójnego szklenia. Dzięki temu szkło może być z powodzeniem wykorzystywane w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.
 
Nowy profil, innowacyjne uszczelnienie i nowoczesne szkło, czyli kombinacja idealna
Nowe szkło o zwiększonej neutralności stanowi idealne uzupełnienie oferty DRUTEX, szczególnie w przypadku stolarki z PVC. System IGLO ENERGY, którego główne zalety tkwią w ponadprzeciętnej energooszczędności w połączeniu ze szkłem oferującym świetne parametry w zakresie izolacyjności termicznej stanowi odpowiedź na rosnące potrzeby Klientów w zakresie ciepłych okien zapewniających jednocześnie dużą ilość światła w pomieszczeniu. Już dziś nie trzeba iść na kompromis pod względem dostępu światła, przepuszczalności powietrza i izolacyjności termicznej. Teraz te wszystkie elementy DRUTEX oferuje w jednym pakiecie – systemie IGLO.

Kontakt

PCW BUD
06-461 Regimin, ul. Mościckiego 43
tel/fax +48236733205, fax 23 673 21 65
kom. 513 109 179
NIP:566-149-65-26
biuro@wenter.pl

Media społecznościowe

Linki

Formularz kontaktowy

Masz pytanie ?
Chcesz zapytać o produkt?
Wypełnij formularz kontaktowy