20 lecie firmy PCW BUD - wywiad z właścicielem

Firma PCW BUD obchodzi w tym miesiącu dwudziestolecie istnienia, oto kilka ciekawostek związanych z jej działalnością na podstawie wywiadu z panem Adamem Długołęckim właścicielem:

 Zaczęło się od sprzedaży  okien inwentarskich, w naprawdę dużych ilościach, potem produkcja takich okien - wspomina Adam Długołęcki. Kolejny przełom to poszerzenie asortymentu o okna domowe. Dopiero w 2008 zajęliśmy się sprzedażą drzwi, a ich produkcją trochę później, stało się tak ponieważ te, którymi handlowaliśmy, nie spełniały moich standardów jakościowych. Zaczęliśmy kupować komponenty i produkować drzwi już u siebie. Potem założyliśmy własną pracownię witrażową, w której powstawały  wyjątkowe projekty, wykorzystywane w naszych drzwiach wejściowych. Każdy nowy asortyment powodował, że powstawało coś nowego, typu nowe budynki, pojawiali się nowi ludzie, takie po prostu nowe przygody. Firma się rozwijała, dzisiaj zajmujemy się produkcją i sprzedażą drzwi wejściowych różnego typu. 

Zapytany o to skąd czerpie inspiracje i wsparcie Adam Długołęcki mówi: Na pewno inspirujące jest kiedy do firmy przychodzą nowi pracownicy. Każdy wnosi nową energię, patrzy na różne rzeczy świeżym okiem. Ważne jest też to, żeby otaczać się fajnymi osobami, a ja do ludzi mam naprawdę dużo szczęścia. Moi pracownicy to ludzie, którzy bardzo mocno angażują się w to, co robią, a w obecnych czasach to jest ogromna wartość. Największą moją podporą jest moja żona, z którą od siedemnastu lat wspólnie prowadzę firmę. Wspólnie podejmujemy decyzje, nosimy na barkach problemy, ale też cieszymy się tym, że idziemy do przodu, rozwijamy się. 

Kiedy rozmawiamy o innowacyjności i rozwoju Adam Długołęcki stwierdza: Chyba musimy zacząć do tego, że nie jesteśmy dużą firmą, a co za tym idzie jesteśmy bardzo elastyczni, szybko możemy zareagować na zmiany, które pojawiają się na rynku w danym momencie. To są zalety firm pokroju mojej, czyli zatrudniającej około 15 osób. Jakie innowacje wprowadzamy? Różne. Pamiętam jak zaczynaliśmy sprzedaż internetową, jeden z moich pracowników powiedział, że nie da rady wysłać drzwi na palecie tak, żeby się nie uszkodziły. Co zrobiliśmy? Opracowaliśmy własny proces pakowania i wysyłki drzwi w taki sposób, że prawdopodobieństwo uszkodzenia w transporcie jest nikłe. Nazwałbym to innowacyjnością w wysyłkach. Był taki czas, kiedy wprowadzaliśmy na rynek drzwi z elektronicznym zamkiem, co nie było powszechne. Następnie to, że sami produkujemy szyby i składamy na miejscu razem z drzwiami, powoduje, że możemy być innowacyjni w ich wykonaniu i montażu, mamy na przykład system bez ramkowy, czy też różnego rodzaju sposoby szklenia, na przykład refleksy czy lustra weneckie. Dla nas to nie jest żaden problem w porównaniu na przykład z dużymi firmami. Możemy naprawdę dostosować drzwi do wymagań klienta.

Zapytany na czym polega wyjątkowość produkowanego przez PCW BUD asortymentu podkreśla: Przede wszystkim nasze produkty są robione indywidulanie podczłowieka, to nie jest masówka, że mamy dwa miliony wyprodukowanych drzwi, wszystkie jednakowe. My produkujemy około sześciu tysięcy drzwi rocznie. W porównaniu z wielkimi zakładami to na pewno jest jakiś ułamek, ale każde nasze drzwi są dopieszczone. Każde, które od nas wyjeżdżają, są wykonane pod konkretnego klienta. My każde znamy, jeśli klient do nas zadzwoni, że chciałby dokupić coś do danych drzwi, szybko możemy sprawdzić komu i co sprzedaliśmy, i co możemy do tych drzwi dołożyć. Tego na pewno nie ma w dużych firmach. Sądzę, że to jest jedna z takich głównych cech, decydujących o wyjątkowości naszych produktów.

Na koniec dowiadujemy się w jaki sposób PCW BUD zamierza świętować jubileusz:

Dwudziestolecie firmy to przede wszystkim spotkanie się i podziękowanie pracownikom i ludziom, którzy ściśle współpracują z naszą firmą w zakresie produkcji i sprzedaży. Bo gdyby nie pracownicy, nie ta kadra, którą mam, nasze produkty nie docierałyby do klientów i nie w takiej jakości w jakiej chcemy żeby były. Przede wszystkim chcę podziękować moim pracownikom, za te dwadzieścia lat, a są wśród nich ludzie, którzy pracują z nami już od lat piętnastu, na przykład mój brat, który jest bardzo duża częścią naszej firmy. Tylko te pierwsze pięć lat było takie bardzo rotujące, potem już pracowaliśmy w stałym zespole. Wiem, że jedno krótkie dziękuję to może za mało, ale chociaż w taki sposób chciałbym wyrazić moją wdzięczność.

Kontakt

PCW BUD
06-461 Regimin, ul. Mościckiego 43
tel/fax +48236733205, fax 23 673 21 65
kom. 513 109 179
NIP:566-149-65-26
biuro@wenter.pl

Media społecznościowe

Linki

Formularz kontaktowy

Masz pytanie ?
Chcesz zapytać o produkt?
Wypełnij formularz kontaktowy